برو بالا

 • خانه هوشمند

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۲-۱۰

  امروزه شاهد حضور انواع ابزارهای دیجیتال و هوشمند در تمام خانه‌ها هستیم. ساختمان‌های زیادی از این ابزارها با هدف هوشمند سازی و استفاده بهینه از منابع و انرژی استفاده می‌کنند. خانه هوشمند به ساختمانی اطلاق می‌شود که امکانات و وسایل خانه با ابزارهای هوشمند و به صورت اتوماتیک به یکدیگر متصل هستند. در یک خانه یا ساختمان هوشمند، تجهیزات روشنایی، تهویه، سرمایش، گرمایش، قفل‌ها، دوربین‌ها و تقریبا تمام وسایل پرکاربرد، قابل کنترل به صورت خودکار در تمام نقاط ساختمان و حتی خارج از ساختمان هستند. به عبارتی دیگر، سیستم مدیریت ساختمان (BMS) در یک شبکه ارتباطی هوشمند، لوازم و وسایل اصلی خانه را به هم متصل کرده و اجازه نظارت و کنترل از راه دور را به ما می‌دهد.

 • خانه هایی هوشمند تر از ما

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  ایده خانه ای که به شکلی حساب شده زندگی را برای ساکنانش آسانتر کند به پیش از اختراع کامپیوتر باز می گردد . زمانی که هنوز کامپیوتر وجود نداشت باز هم افکاری در مورد ساختن خانه هایی با تمهیدات هوشمندانه برای آسان کردن زندگی وجود داشت . این روند همچنان ادامه پیدا کرد و با ورود کامپیوتر و سپس اینترنت و اینترانت وارد مرحله ای تازه شد . پس از ظهور کامپیوتر و استفاده از شبکه، پیشروان تکنولوژی به این فکر افتادند که از ارتباطات الکترونیک در طراحی خانه استفاده کنند و از این پس بود که مفهوم خانه های هوشمند به شکل رسمی مطرح شد. خانه های هوشمند سالهای زیادی تنها به عنوان یک ایده مطرح بوده است، اما سازندگان قدرتمند ایده، خلاقیت و نوآوری را سرمنشا خلق سیستم هایی کرده اند که همراه با سرعت، امنیت و آرامش را نیز در خانه فراهم می نماید . شتاب در پیاده سازی و استفاده از این دانش نوین در خانه های مسکونی ، اداری و تجاری روندی رو به رشد داشته و صاحبان این ساختمان ها در حال رقابت با یکدیگر هستند . ساختمان های هوشمند برای صاحبان آنها در ابتدا هزینه زیادی در بر دارد اما بعد از ۲ تا ۳ سال نه تنها هزینه پیاده سازی سیستم جبران می شود بلکه باعث صرف هزینه کمتر جهت مصرف انرژی شده و باعث پس انداز پول میشود. اینگونه شد که اکنون ما میتوانیم در هر کجا که باشیم با یک ریموت کنترل نقطه به نقطه خانه مان را در کنترلمان داشته باشیم و فناوری خانه هوشمند مدت هاست بشر امروزی را در آغوش خود قرار داده است .

 • مقایسه سیستم روشنایی سنتی و هوشمند

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  سیستم روشنایی جزء جدایی ناپذیر تمامی ساختمان ها با کاربری های گوناگون میباشد. در دنیای ساخت و ساز امروزی، سیستم روشنایی یک موضوع ویژه بوده و تعریف های متفاوتی نسبت به گذشته خود پیدا کرده است. در گذشته هدف از سیستم روشنایی تنها رفع نیاز روشنایی مطلوب در هر بخش از ساختمان متناسب با کاربری مد نظر آن بخش بوده است. اما امروزه از سیستم روشنایی علاوه بر تعریف سابق آن، استفاده های گسترده تری از قبیل ترکیب انواع روشنایی داخلی با طراحی های داخلی و فضاسازی های گوناگون، روشنایی های حجمی و تزئینی، متغییر و پویا بودن سبک روشنایی یک محیط برای استفاده در زمان ها و موقعیت های مختلف و استفاده های چند کاره از محیط و ... میباشد. با این کاربردهای جدید، سیستم روشنایی به حیطه مهندسی ورود پیدا کرده و تخصص های ویژه ای را به وجود آورده است. مسلما با پیشرفت های روز افزون در صنعت روشنایی، سبک های جدید مدیریتی و کنترلی در کنار آن شکل گرفته تا کارکرد سیستم روشنایی را راحت تر از گذشته سازد و به اصطلاح مبحث "سیستم روشنایی هوشمند" را شکل داده است.

 • تغییر و تحول خانه با هوشمند سازی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  فایده ی ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟ در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن داشتن یک خانه ی هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ ها، روشن مایکروفر برای گرم کردن غذا و غیره. شما می توانید برای وسایل خانه ی خود زمانبندی نیز تعیین کنید، بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادگیری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید. افزون بر راحتی، خانه های هوشمند بهره وری از انرژی را نیز افزایش می دهند. برای مثال می توان به ترموستات هوشمند شرکت Nest اشاره نمود. این ترموستات از شما یاد می گیرد که خانه تان باید چقدر گرم یا سرد باشد و دما را به طور خودکار تنظیم می کند، بنابراین شما نگران صرفه جویی در مصرف انرژی نخواهید بود. همچنین وقتی در خانه نباشید این ترموستات به حالت «راه دور» رفته و با تنظیم دمای خانه، مبلغ قبض های استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی شما کمتر خواهد شد، سیستم خانه ی خودکار Webee نیز از فعالیت ها و کارهای شما می آموزد و توصیه هایی برای افزایش بهره وری در استفاده از لوازم و دستگاه های هوشمند، به شما خواهد نمود.

نمایش بیشتر