برو بالا

 • میز کارمندی و باید و نبایدهای انتخاب آن

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  اولین موردی که در بازدید از یک فضای اداری به چشم می آید، میز کارمندی است که پرسنل و کارمندان یک اداره یا دفاتر کار دولتی و خصوصی از آن استفاده می کنند. قیمت میز کارمندی معمولاً مهم ترین فاکتوری است که مسئولین خرید اداره ها برای خرید در نظر می گیرند. اگرچه قیمت میز کارمندی با توجه به بودجه ای که ادارات و دفترهای کار در اختیار دارند، عامل بسیار مهمی است؛ این امر نباید باعث شود سایر ویژگی های میزهای کارمندی نادیده گرفته شود و همۀ جوانب خرید، تحت شعاع قیمت میزهای کارمندی قرار بگیرد. کارمندان مهم ترین اجزای یک محیط کاری به شمار می روند و اغلب افرادی که بیشترین وقت را در دفتر کار و پشت میز کارمندی صرف می کنند، کارمندان هستند؛ بنابراین افزایش بازدهی و راندمان یک کسب و کار، ارتباط مستقیمی با راحتی کارمندان در محیط کار دارد و کارفرما موظف است شرایط را به بهترین نحو ممکن برای حضور کارمندان در دفتر کار فراهم کند. یکی از این ملزومات که نقش زیادی در سلامت جسمانی کارمند و افزایش بهره وری وی دارد، میز کارمندی مناسبی است که کاربر را در حین استفاده با مشکل مواجه نکند.

 • تاثیر مبلمان اداری لوکس در زیبایی محل کار

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  ساعات کاری طولانی گاهی سبب می‌شود برخی کارمندان بیشتر روز خود را در محل کار خود بگذرانند. با نشستن بلند مدت روی صندلی، یکی از نیازهای اصلی کارکنان نیاز به استراحت کوتاه مدت به شمار می‌رود. مبلمان اداری لوکس به‌ طور حتم در برطرف نمودن این نیاز و حفظ سلامت جسم و روان کارکنان تأثیرگذار خواهد بود و از طرفی مبلمان اداری لوکس طراوت و شادابی را برای محل کار و کارکنان به ارمغان خواهد آورد. زیرا آنان خواهند دید که راحتی آن‌ ها مورد توجه است و در قبال این موضوع با علاقه ی بیشتری کار خواهند کرد و از گذراندن ساعات طولانی در محیط کار خود رنج نخواهند برد. مشتریان نیز در ابتدای ورود خود دوست ندارند با یک محیط کار خسته با دکوراسیونی نازیبا مواجه شوند. آن‌ها ترجیح می‌دهند در محیطی شیک و آرام با وسایلی چشم نواز و مبلمان لوکس و راحت زمان خود را بگذرانند تا بتوانند در کمال آسودگی خاطر تصمیم به همکاری با شرکت، اداره یا سازمان مورد نظر خود بگیرند.

 • سیستم فایلینگ اداری

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  رعایت نظم و انضباط از اصول مهم و اولیه در هر محیط کاری است. وقتی کارکنان منظم باشند، سریع‌تر به مسئولیت‌هایی که بر عهده آنها گذاشته شده است، رسیدگی خواهند کرد. وقتی همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد و آشفتگی در محل کار وجود نداشته باشد، کارمندان خواهند توانست امور اداری را به خوبی پیش ببرند. به ویژه در محل‌هایی که تعداد زیادی پرونده موجود باشد، ایجاد نظم دسترسی به آنها را آسان‌‌تر و سریع‌تر می‌کند. در برخی از محیط‌ها که کارکنان مجبور به درست کردن پرونده برای هر موضوع یا ارباب رجوعی هستند، ولی جای درستی برایشان ندارند، مجبورند آنها را روی میز بچینند. در مواقعی آنقدر پرونده روی میز چیده می‌شود که به سختی کارمندی که پشت میز مشغول کار است قابل رؤیت است. سیستم‌های فایلینگ با هدف برقراری نظم در محیط‌های اداری تولید شده‌اند که به طور قطع موجب بالا رفتن و افزایش بهره وری کارکنان خواهند شد. اتاقی را در نظر بگیرید که پر از کاغذ و پرونده است که هیچ کدام سر و سامان درستی ندارند. آشفتگی بیرون بی شک بر ذهن افراد نیز تأثیر می‌گذارد و روند کار و پیشرفت را کند می‌کند. ممکن است که کارمند تمام کارها را انجام دهد، ولی حتماً فشار زیادی را تحمل خواهد کرد و در طولانی مدت بر کارایی او تأثیر خواهد گذاشت. وقتی همه چیز سر جای خودش باشد، در زمان پاسخ‌ گویی به ارباب رجوع با خیال راحت پرونده مورد نظر پیدا می‌شود و کار او راه خواهد افتاد. از موارد مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که وقتی شما منظم و مرتب باشید و کار ارباب رجوع را به موقع انجام دهید، آنها به راحتی می‌توانند به شما اعتماد کنند. جلب اعتماد مراجعه کنندگان و مشتری مداری از اصولی است که شما را در پیشرفت کارتان یاری می‌رساند.

 • هر آنچه در مورد غرفه های نمایشگاهی باید بدانیم.

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  آیا غرفه نمایشگاهی در برپایی نمایشگاه و جذب مشتری تاثیری دارد؟ در دنیای امروزه نمایشگاه ها‌ و صنعت مربوط به آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. با شرکت در نمایشگاه و حضور در آن می‌توان به عرضه محصولات تولیدی خود به صورت مستقیم پرداخت و با مشتری و خریدار محصول ارتباطی نزدیک و رو در رو برقرار کرد. در برپایی یک نمایشگاه داشتن غرفه مناسب برای ارائه محصول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طراحی زیبا و مناسب غرفه نمایشگاهی می‌تواند در جذب مشتری تأثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه مطالب به مواردی که در برپایی غرفه مطلوب و موفق کمک می‌کند اشاره خواهیم کرد. اگر تصمیم به حضور در نمایشگاه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که اصول اولیه در غرفه سازی را که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد مطالعه کرده و از آن استفاده کنید تا غرفه تان حضوری موفق داشته باشد. نظم رعایت نظم و توجه به آن از اصولی‌ترین موارد در غرفه نمایشگاهی می‌باشد. با رعایت نظم در غرفه نمایشگاهی و مرتب بودن تمامی لوازم غرفه مراجعه کننده احساس آرامش و راحتی کرده و با رضایت خاطر و رغبت در غرفه خواهد ماند. چیدمان لوازم و وسایل غرفه این امکان را برای مراجعه کنندگان فراهم می‌کند که به راحتی و بدون مشکل بتوانند از تمامی قسمت‌های غرفه نمایشگاهی بازدید کرده و تمامی محصولات موجود در غرفه را تماشا کنند. تعبیه کردن مکانی برای نشستن حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در زمان طراحی غرفه مکانی را برای نشستن و استراحت مراجعه کنندگان به غرفه در نظر بگیرید تا مراجعه کنندگان با آسودگی به مشاهده کالاهای شما و انتخاب آن ها بپردازند. طراحی و دیزاین طراحی یک غرفه نمایشگاهی باید بسیار جذاب و خلاقانه باشد تا بتواند مخاطب و مشتری را جذب کند. در طراحی غرفه توجه به نور و رنگ‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم می‌باشد.

 • طراحی محیط کار

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  چگونگی طراحی محیط کار کارکنان رابطه مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد؛ عواملی وجود دارد که اگر در طراحی محیط کار کارکنان مورد توجه قرار نگیرد، کارهای سازمانی به درستی انجام نمی گیرد و با کاهش بازده مواجه خواهیم شد. بنابراین در ابتدا با پرداختن به عوامل زیر، به الگوهایی مناسب جهت طراحی محیط کار خواهیم رسید.

 • نکاتی در مورد صندلی اداری

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  صندلی اداری یک از اجزای مبلمان اداری است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد. باتوجه به اینکه کارمندان به خصوص کسانی که با رایانه کار می کنند نیاز به استراحت دارند به همین دلیل برای استراحت تکیه کاملی به صندلی می زنند در این حالت پشتی صندلی باید به سمت عقب برود برای صندلی هایی که دارای پشت سری (Headrest) نیستند بهترین زاویه 110 درجه است که کمترین بار را به کمر وارد می کند. در صورتی که صندلی دارای پشت سری بود این زاویه می تواند بیشتر نیز باشد. برای صندلی های مخصوص نوشتن و کار با رایانه ارتفاع صندلی مهم است ارتفاع صندلی نباید آنقدر زیاد باشد که پاها به زمین نرسد و همینطور نباید به قدری کوتاه باشد که پشت ران از صندلی جدا شده و پاها در شکم جمع شوند. صندلی اداری باید دارای کفی نرم و دسته در دوطرف باشد توجه کنید نرمی کف صندلی به اندازه ای نباشد که مانند یک مبل راحتی در آن فرو روید کارمندان ساعات طولانی را بر روی این صندلی ها به صورت ثابت نشسته اند که در این حالت خون رسانی به بدن مختل می شود به همین دلیل استفاده از صندلی استاندارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پشتی صندلی باید طوری انحنا داشته باشد که گودی کمر را در زمان تکیه دادن به آن حفظ کند. اگر پشتی صندلی صاف باشد می‌توان برای حفظ گودی کمر از یک بالشت در پشت کمر استفاده كرد البته به شرطی که باعث ناراحتی فرد نشود. کفی و پشتی صندلی باید از جنس مناسبی باشند و بهتر است دارای خلل و فرج باشند تا شخص عرق نکند و لباس به بدنش نچسبد. صندلی‌ای که برای کار با رایانه استفاده می‌شود بهتر است کمی به سمت عقب خم شود تا بتواند زاویه 110 درجه ایجاد کند.

 • انتخاب پارتیشن اداری مناسب برای دفتر کار

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  طراحی دکوراسیون اداره و محل کار شما یکی از مهمترین عواملی است که در نگاه مشتریان و شرکا تاثیر بسزایی می گذارد، از این رو باید در انتخاب پارتیشن اداری و همچنین انتخاب مبلمان مناسب دقت شود. با موضوعاتی که در این مقاله بیان شده است می توانید در انتخاب پارتیشن اداری مناسب، دقت عمل بالایی داشته باشید.

 • استانداردهای طراحی سالن های آمفی تئاتر و فضاهای جانبی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  طراحی ورودی سالن باید به گونه ای باشد كه باعث تجمع افراد پشت در نگردد و تهیه بلیط یا سایر تشریفات ورود در آن به سرعت و منظم انجام گردد. بهتر است این نكته لحاظ گردد كه قرار گرفتن افراد باید بصورت خطی (صف) باشد، فضای مناسب برای افراد بصورت یك متر مربع برای شش نفر و یا بصورت خطی حدود 2 متر بصورت طولی برای 4 نفر می باشد. در نتیجه برای ورود افراد به سالن چینش خطی مناسب ترین چینش است.

نمایش بیشتر