برو بالا

 • ملاک ها و ویژگی های انتخاب یک ایزوگام خوب و مرغوب

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۱

  شما برای انتخاب یک ایزوگام خوب که بتواند مدت های زیادی از خانه شما در برابر باران و برف محافظت کند موارد زیادی را بررسی میکنید و به نکات بسیار زیادی از جمله قیمت و کیفیت توجه میکنید ما در این مقاله برآن شدیم تا تعدادی از ملاک های انتخاب یک ایزوگام مناسب و همچنین ویژگی هایی که یک ایزوگام باید داشته باشد تا بتواند از سقف خانه شما در برابر باران محافظت کند را جمع آوری کرده ایم.

 • نکاتی جالب و شنیدنی در مورد بتن دکوراتیو و بتن اکسپوز

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  در پاسخ به این سؤال باید به شکل کوتاه و مختصر بگیم که بتن دکوراتیو و بتن اکسپوز یکی هستند و تنها در یک مورد خیلی جزئی با هم تفاوت دارند. بتن اکسپوز یک نوع بتن خاص و پیش ساخته است که به عنوان نمای سازه نیز به کار می‌رود و معمولاً طراحان و معماران بر روی آن از شیوه‌های مختلف نماکاری استفاده نمی‌کنند. بتن دکوراتیو نیز همین ویژگی را دارد و ممکن است به صورت پیش ساخته یا به صورت ساخت در محل پروژه به کار گرفته شود و معمولاً نما نمی‌شود. تفاوت این دو به سلیقه طراحان بستگی دارد و معمولاً بتون اکسپوز در نمای خارجی ساختمان و بتن دکوراتیو در نمای داخلی ساختمان به کار برده می‌شود.

 • دانستنی های جالب در مورد هبلکس

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۲۰

  هبلکس برگرفته از یک نام تجاری برای نوعی بتن سبک مدرن در اروپا که توسط حباب های هوا متخلخل شده می باشد. ترکیب محصل بلوک سبک هبلکس یا به عبارتی AAC از اختلاط و پخته شدن موادی نظیر ماسه سیلیسی، آهک، سیمان، پودر آلومینیوم و آب به دست می آید. پس از اختلاط مواد اولیه با یکدیگر آن ها در قالب های به خصوص می ریزند. در نتیجه پخته شدن مصالح اولیه، این محصول همچون کیک پف می کند و بالا می آید. سپس کیک حاصل آمده از مصالح نام برده را به منظور ساخت قطعات برش داده و مورد استفاده قرار می دهند. از آن جا که صحبت از برش بلوک هبلکس (AAC) به میان آمد، باید به برش آسان که از خواص و مزایای بلوک هبلکس به شمار می رود اشاره نمود. در واقع، برش سریع و آسان بلوک هبلکس نیاز به هیچ گونه وسیله منحصر به فردی ندارد و می شود به کمک وسایلی نظیر تیشه، اره چوب بری و شیارزن بلوک ها را در ابعاد و قطعات مورد نیاز برش داد. برش دادن بلوک های هبلکس به گونه ای است که خلاف دیگر مصالح ساختمانی مانند آجر کمترین ضایعات ممکن را بر جای می گذارد.

 • در مورد چوب ضد آب چه می دانید ؟

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  چوب یکی از جمله منابعی است که از دیرباز انسان از آن استفاده کرده است. هرچند با پیشرفت علم و تکنولوژی و از کاربرد های چوب کاسته شده که و مواد جدیدی جایگزین چوب شده اند از اما همچنان چوب یکی از پرمصرف ترین منابع موجود است و به عنوان یکی از کالا های استراتژیک به شمار می آید. به همین دلیل همواره حفظ و نگهداری قطعات چوبی در برابر نفوذ آب و رطوبت و عدم تغییر در شکل و ظاهر طبیعی آن بسیار مهم است.یکی از بزرگترین مشکلات موارد مصرف چوب برای کاربرد های مختلف ضعف آن در برابر آب و نفوذ رطوبت است که باعث پوسیدگی و کاهش عمر چوب می شود. بدین منظور روش های وجود دارد که می توان چوب ضد آب را ایجاد نمود.پس بنابراین یکی از فاکتورهای مهم چوب ضد آب بودن آن است.

 • محبوبیت ترمووود در بازار جهانی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  محبوبیت ترمووود و مقبولیت روزافزون چوب ترمووود در جهان امروز فن آوریهای ایجاد تغییرات در ساختار و شکل ظاهری چوب و الوار از سالها و دهه های پیش توسط دانشمندان و شرکتهای مختلف بین المللی همواره مورد استفاده قرار گرفته اند ولی با نگاهی اجمالی به صنعت ساختمان و بازسازی سازه ها متوجه مقبولیت و محبوبیت روزافزون ترموود یا همان چوب نما خواهیم شد.برخلاف دیگر انواع چوب در پروسه ترمووود هیچ ماده شیمیائی استفاده نمیشود و درواقع این نوع محصول با طبیعت کاملا سازگار میباشد و چون شرکتهای تولید کننده پس از قطع الوار اقدام به کاشت چند نهال نو می نمایند.

 • روش های مراقبت انبار ترمووود

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  نگهداری، مراقبت و ذخیره سازی مناسب محصولات نمای چوبی ترمووود در انبار ترمووود از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت اقلام میباشد چون در برخی موارد عدم رعایت نکات موجب بروز ترک

 • بلوک سبک هوادار و مشخصات آن

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  بلوک سبک هوادار، بلوک سبک هوادار اتوکلاو شده، بلوک اتوکلا، بلوک AAC و بلوک هوادار اصطلاحاتی هستند که برای یک نوع بلوک سبک خاص استفاده می شود که وزن بسیار پایین و استحکام بالای آن باعث جلب توجه بسیاری از مهندسین سازه به خود شده است و امروزه شاهد استفاده از آن در بسیاری از پروژه های عظیم و طبقاتی هستیم. شاید جالب باشد بدانید که اولین نمونه بلوک سبک هوادار در کشور کانادا و به منظور جلوگیری از تاثیر سرما بر سازه های مختلف تولید شد که هدف آنها جایگزینی این بلوک به جای چوب در سازه های مختلف بود. اما با انتقال این تکنولوژی به سایر کشورهای دنیا امروز شاهد استفاده از آن در بسیاری از پروژه ها هستیم.َ در حقیقت، این بلوک ها نسبت به بلوک های سیمانی معمولی تفاوت چشمگیری دارند و در زمینه های مختلف برتری های آنها ثابت شده است. همانطور که از اسم این بلوک برمی‌آید، وزن آن بسیار پایین است و در ساخت و طراحی آن، حبابهای هوا و تخلخل های بسیاری دیده می شود که بیشتر مشخصات فنی آن، به وجود همین تخلخل برمی‌گردد. کاربرد بلوک سبک هوادار ممکن است به بخش‌های مختلف یک سازه محدود شود که طراحی و نوع بلوک را تحت تاثیر قرار می دهد.

 • کاشی در صنعت ساختمان و ساختمان سازی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  کاشی محصولاتی هستند در صنعت ساختمان و ساختمان سازی که از جنس سفالین و سرامیک هستند که در مرحله نازک کاری ، ساختمان کاربرد دارند گاها به این محصول سنگ مصنوعی نیز گفته می شود. کلمه Tile یا همان کاشی از کلمه ای لاتین به نام Tegula استخراج شده است که مترادف فرانسوی کلمه TUILE می باشد این کلمه به معنای گل پخته برای سقف است و کلمه TILE نیز به معنای پوششی بر روی ساختمان است. کلمه ای مانند سرامیک Ceramic که از ریشه یونانی گرفته شده است. با ما با مطلب كاشي چيست همراه باشید. بنابراین کاشی محصولاتی از جنس سفال و سرامیکی هستند که برای نازک کاری و زیباسازی ساختمان به منظور پوشیدن سطوح کف و دیوار استفاده می شود که در مرحله نازک کاری ، ساخت بنا استفاده میشود و به آن در اصطلاح سنگ مصنوعی هم گفته میشود. کاشی و سرامیک از محصولاتی هستند که عمده مواد تشکیل دهنده انها خـاک رس و یا سـفال مـیباشـند. از کاشـی هـای سـرامیکی برای پوشش سـطوح مکان های بهداشتی استفاده می شود چه در خانه و در مراکز اداری و بیمارستانها . تنوع جنسی و رنگی در کاشی های سبب شده است که روز به روز استفاده از کاشی و سرامیک در بخش های مختلف استفاده شود. میزان استحکام در کاشی و سرامیک ها متنوع است از اینرو باعث می شود که از هر جنس کاشی در محیط مختص به خودش استفاده شود

 • آشنایی با کاشی و انواع آن

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۸

  کاشی محصولات سفالین و سرامیکی است که در مرحله نازک کاری، ساخت بنا استفاده می شود و به آن در اصطلاح سنگ مصنوعی هم گفته می شود. این واژه از نام شهر کاشان اقتباس شده که از اوایل دوران اسلامی به عنوان مرکز صنعت سفال سازی مشهور بود. کلمه کاشی (Tile) از کلمه لاتین (Tegula) گرفته شده که مترادف فرانسوی TUILE می باشد به معنای گل پخته سقف و کلمه انگلیسی TILE نیز به معنای پوشش بر روی ساختمان است. کلمه سرامیک (Ceramic) نیز از ریشه یونانی آن یعنی کراموس KERAMOS گرفته شده به معنی سفالگری Potiery و چیزی که سوخته شود. کاشی فراورده ای سرامیکی، متشکل از دانه های ظریف متبلور و متخلخل است که معمولاً در حرارت بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخته شده و در انواع لعاب دار و بدون لعاب تولید می شود. رویه لعابی کاشی ممکن است براق، نیمه براق، مات، ساده، گلدار، سفید و یا رنگی باشد. البته می دانیم که بطور کلی به مواد غیر آلی غیر معدنی جامد و غیر فلزی، سرامیک گفته میشود که با توجه به این تعریف کاشی ها نیز نوعی سرامیک محسوب می شوند. کاشی به دو دسته کفی و دیواری تقسیم می شود. نوع کفی آن اصطلاحاً در بازار ، سرامیک نامیده می شود. بنابراین با توجه به تعریف اصلی سرامیک ها، سرامیک مصطلح در بازار در حقیقت همان کاشی کفی است و منظور ما از سرامیک همان کاشی کفی میباشد و نه تعریف عام سرامیک ها. به عبارت دیگر تفاوت کاشی دیوار با کاشی کف در استحکام، درصد جذب آب و کیفیت لعاب روی آن دارد و اگر لعاب روی کاشی از جنس سرامیک باشد به آن اصطلاحاً سرامیک گویند. کاشی و سرامیک از محصولات عمـده خـاک رس و سـفال مـیباشـند. کاشـی هـای سـرامیکی سـطوح مکان های بهداشتی در داخل منازل و همچنین بیمارستان ها را به صورت فراگیر دربر می گیرند. امروزه به علت تنوع طرح و اندازه ، از آنها در سایر فضاهای عمومی و خصوصی استفاده می کنند و به علـت تنـوع در مقاومت لعاب در محیط های شیمیایی مختلف و فضاهایی مانند کارخانجات دارای محیط شیمیایی و یـا آزمایشگاه ها ، کاشی تنها مصالح مورد مصرف می باشد.

 • درباره چوب پلاست بیشتر بدانید

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۵

  كامپوزيت هاي چوب پلاست، تركيبي ٥٠:٥٠ از پليمرهاي ترموپلاستيك(گرمانرم) و خرده چوب است كه عموما در بالاي دماي ذوب پليمرها مخلوط شده و سپس براي مصارف مختلف بر رويشان فرآيندهاي مختلفي صورت مي گيرد. با توجه به نوع فرآيند انتخابي، WPC ها ميتوانند به شكل هاي متقاوتي در بيايند كه همين باعث گستردگي استفاده آنها در زمينه هاي مختلف از جمله چارچوب در و پنجره، پنل داخلي خودروها، نرده ها، حصارها، محوطه سازي هاي چوبي، پوشش نما، نيمكتهاي پارك، قالب ريزي و صنعت مبلمان شده است. در حقيقت WPC ها اين ويژگي را دارند كه به بتوانند به رنگ ها، طرح ها، اندازه ها و تقريبا هر شكلي درآيند. از رايج ترين نمونه هاي استفاده از چوب پلاستيك ها مي توان از مصالح كف چوب كه با نام هاي تجاري Trex

 • بررسی تخصصی ترمووود

  توسط بنای برتر ۱۳۹۷-۱۲-۱۵

  چوب به‌طور طبیعی، ماده ای زیست فروپاش و از نظر ابعادی، ناپایدار است. این خصیصه‌های ذاتی، مشکلاتی چون پوسیدگی و تاب برداشتن را برای طراحان و معماران به همراه می‌آورد. یک راه‌حل خلاقانه، پروسه‌ای اضافی است که اصلاح حرارتی نامیده می‌شود. محصول نهایی این پروسه چوب اصلاح شده با حرارات یا به اصطلاح ترمووود (Thermally modified wood) است، ترمووود الوار چوبی مناسب برای کاربردهای مختلف هستند؛ قطعاتی که در حالت عادی قابلیت کاربرد در محیط‌های بیرونی را نداشتند. ما در این مطلب به تاریخچه و بررسی تخصصی ترمووود و نیز توضیح روش تیمار حرارتی ترمووود می‌پردازیم.

نمایش بیشتر