برو بالا

  • دکوراسیون بر اساس سبک معاصر

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۶

   از نظر عملی، طراحی معاصر ریشه در زمان حال دارد اما در معنای لغوی و ثانویه در نقطه مقابل دکوراسیون سنتی قرار می‌گیرد. پروفیل‌های صاف به جای تزیینات، پارچه‌های تک رنگ یا ظریف بافت به جای چاپ‌های رنگی و وسایل تزئینی کم بجای کالکشن‌ها و وسایل بزرگ از خصوصیات این سبک است. با وجود اینکه این سبک گرما و صمیمیت سبک‌های سنتی را ندارد اما آنقدر سرد نیز که از مزه بیافتد. شاید اغلب کلمات معاصر و مدرن را بجای هم بکاربرده باشید و یا حتی از زبان متخصصان شنیده باشید اما این دو یکسان نیستند. سبک مدرن به طراحی‌های خاصی گفته می‌شود که از اوایل قرن 20 باب شد و از قوانین خاص و محکمی پیروی می‌کند اما سبک معاصر نسبت به سبک مدرن انعطاف‌پذیرتر بوده و در آن بسیاری از قوانین را می‌توان شکست.

  • طراحی یک اتاق نشیمن کوچک

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۶

   برای طراحی همه مکان های کوچک چالش هایی وجود دارد. اما کوچک بودن اتاق نشیمن به عنوان جایی در خانه که شما احتمالا بیشترین زمان را در آن صرف می‌کنید می‌تواند چالش‌ برانگیز باشد. در اینجا چند نکته و ایده خاص برای طراحی فضا و چیدمان اثاثیه برای اتاق‌های نشیمن کوچک ارائه شده‌است.

  • ایده های فوق العاده برای طراحی داخلی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۶

   طراحی داخلی ساختمان پس از طراحی نما، دومین پدیده ای است که نظر دیگران را به خود جلب می سازد. اگر در تاریخ طراحی داخلی و طراحی معماری یا طراحی هتل سیری کنید، با انواع و اقسام مدل ها و ایده ها رو به رو خواهید شد. برگزیدن یک ایده در میان انبوهی از ایده های طراحی، بستگی به عواملی همچون کاربری ساختمان، چیدمان مدنظر شما و هم چنین سلیقه شما دارد. برخی در این میان از خلاقیت نیز بهره گرفته و طراحی های نوین بسیار زیبا و دل انگیزی را پدید آورده اند. در این نوشتار می کوشیم که ایده هایی فوق العاده برای طراحی داخلی ساختمان را ذکر کنیم که در نهایت یک طرح کلی به شما خواهد داد. در گام بعدی، شما می توانید از آن ها الهام گرفته و بسته به خلاقیت و سلیقه خود در آن ها تغییراتی را ایجاد نمایید.

  • فضای بیشتر برای زندگی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۵

   اکثر خانواده‌ها بازگشت بچه‌ها را بعد از ازدواج تجربه کرده اند. این کار چه به دلیل صرفه جویی در هزینه ها، تغییر سبک زندگی یا بیکاری باشد و چه دلایل دیگری داشته باشد، باعث افزایش جمعیت خانواده خواهد شد. این معضل تنها به فرزندان بالغ محدود نمی‌شود. ممکن است قضیه برعکس باشد و والدین به دلیل کمبود جا یا حتی مشکلات نظیر بیماری‌ها و ناتوانی حرکتی یا اگر کمی خوشبین‌تر باشیم به دلیل اینکه دوست دارند همگی زیر یک سقف زندگی کنیم، قصد زندگی کردن در خانه شما را داشته باشند. به اتفاقات به این معناست که جامعه ما در حال تغییر است. موضوع این است که اکثر خانه‌ها حقیقتا برای این‌کار و خانواده‌های شلوغ با رده سنی‌های متنوع پیش‌بینی و ساخته نشده است و اکثر آنها برای یک زوج و نهایت دو فزرند طراحی و نقشه کشی شده‌اند. اما این تغییرات ممکن است جنبه‌های خوب هم داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خانه را طوری تغییر دهید که مناسب خودتان، فرزندانتان و والدین‌تان باشد. تغییر و تعمیر زیر زمین و انباری برای فرزندان یا والدین نباید تغییرات اساسی و هزینه‌بر باشد.

  • چگونه پروژه دکوراسیون را شروع کنیم

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۵

   دکوراسیون جدای از اینکه که در خانه جدیدی که خریده‌اید انجام شود یا در خانه ای که چندین سال در آن زندگی کرده اید، همیشه مشکلات و چالش‌های خاص خود را داشته است و با پرداخت هزینه‌هایی همراه خواهد بود که شاید چندین سال برای جبران آن باید تلاش کنید. چگونه می‌توانید استایل مورد نظرتان را انتخاب کنید؟ آیا برای دکوراسیون نیاز به متخصص دارید یا خودتان هم می‌توانید آن را انجام دهید؟ چقدر باید هزینه کنید؟ آیا تضمینی وجود دارد که در پایان کار از تغییرات انجام شده راضی باشید؟ در این قسمت به کل فرآیند دکوراسیون خواهیم پرداخت از ملاحضات اولیه گرفته تا آخرین برنامه ریزی در مورد کف، در ادامه در مورد انتخاب رنگ، خرید مبلمان، چیدن آنها و نحوه تخصیص بودجه روی بخش‌های مختلف خانه بحث خواهیم کرد. اما پیش از اینکه کاری انجام دهید، اول به دورتان نگاهی بیندازید.

  • 3 نکته جذاب برای سالن نشیمن آرام و راحت

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۵

   الیزابت کوروگد می گوید: ما از مجموعه ای از مواد، از جمله کتانی، چوب، چرم، سنگ آبی، پارچه های چاپ شده، فرش های لایه ای و سبز استفاده کردیم تا فضا حس نشاط و شادابی بگیرد. هیچ چیزی با دیگری هماهنگی ندارد، اما در کنار هم حس زیبایی دارند. کوروگد می گوید: ما از رنگی به نام خاکستری اجکامب توسط بنجامین مور استفاده کردیم و رنگ را 50 درصد سبک تر از فرمول معمولی گرفتیم. ما یک برنامه داشتیم و طبق روال معمول پیش می رفتیم. اولین رنگی که روی دیوار زدیم خاکستری اجکامب نبود، رنگ صورتی مات بود. خوشبختانه فقط راهرو را این رنگی کردیم، نقاش متوجه آن شد و کار را اصلاح کرد. اما اشتباه از خود ما بود و باید هزینه را خودمان می دادیم، اما تجربه شد.

  • پانتون رنگ بنفش را به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب کرده است

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

   شرکت مدیریت رنگ پانتون از رنگ انتخابی‌‌اش برای سال 2018 رونمایی کرد که حقیقتا انتخابی دلربا است. بنفش سیر که اولترا ویولت نام دارد. پانتون اظهار دارد که این رنگ را ازین رو انتخاب کرده است که بیانگر "اصالت و نبوغ بوده و وجه تمایز پیچیده سایه‌های ارغوانی است که جذاب و فریبنده است". باوجود اینکه این رنگ به سرعت در صنعت مد و مدلینگ جای خود را باز کرد اما احساسمان این است که هنگام ورود به دکوراسیون به دلیل سیری رنگ نقطه نظرات مختلفی وجود داشته باشد. با وجود اینکه رنگ انتخابی سال 2017، سبز مغز پسته‌ای هم انتخابی جسورانه بود اما به راحتی در طراحی‌های داخلی مورد پذیرش و ادغام قرار گرفت چراکه حس طبیعت و سبزی را القا می‌کرد و رنگی تقریبا خنثی بود. در پروژه‌های ما به عنوان مشاور معماری رنگ، احساس کردم که تقاضا برای رنگ‌های سبز پس از سال گذشته بیشتر شده است اما بیشتر با تن کم‌رنگ و در درهای بیرونی. دانستن این نکته مهم است که انتخاب سالانه رنگ به معنی این نیست که باید خانه‌تان را با آخرین رنگ سال نوسازی کنید. تعداد معدودی از ما بودجه مالی برای انجام اینکار را به صورت سالانه داریم.

  • چند اتاق که باعث می‌شود کودکتان از کودکی‌اش لذت ببرد

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

   اتاق کودکان می‌تواند دکوراسیون جالبی داشته باشد، مخصوصا اگر طراحی آن به نوعی کودک را به کشف و اکتشافی وا دارد که منجر به رشدش شود. نمونه اتاق‌هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، چند نمونه از محبوب ترین اتاق‌ها است. یکی از بهترین تجهیزاتی که می توان از آن در اتاق کودک به کاربرد دیوارهای صخره نوردی و تاب‌های معلق است.

  • چند پیشنهاد برای آشتی با رنگ سبز

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

   رنگ‌های ملایم و طبیعی دقیقا حس دهه 50 را القا می‌کنند، زمانی که همه چیز رنگ و بوی دیگری داشت. یکی از بهترین این رنگ‌ها برای استفاده رنگ سبز با سایه‌های تیره و روشن می‌باشد (بله درست است رنگ سبز در دهه‌های پیشین در حمام و دستشویی استفاده شده است اما اکنون دیگر کمتر کسی از سبز روشن در فضای داخلی خانه‌اش استفاده می‌کند). در ادامه به شما پیشنهاد خواهیم داد که چگونه رنگ سبز را درست در جای مناسب استفاده نمایید. رنگ سبز بخاطر آرامش و صفایی که به هنگام استفاده در دیوارها به فضا القا می‌کند شهرت داشته است اما طیف روشن این رنگ می‌تواند فضا را رو به زردی ببرد که اصلا خوشایند نیست. پس برای دیوارهای اتاقتان به دنبال یک ترکیبی از رنگ سیر سبز و خاکستری باشید تا بتوانید به راحتی گرما و صمیمیت را با اضافه کردن سبز برگ درختی و وسایل خردلی رنگ بیافزایید.

  • کلاس دکوراسیون تخصصی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۵

   اگر همیشه در حیرت هستید که چرا دکوراسیون بعضی از فضاهای خانه باعث احساس خستگی شما می‌شود، چاره و راه‌حل آن ممکن است درست در مقابل چشمانتان باشد! ممکن است این حس ناشی از فضای ناخوشایند یا رنگی که آن را دوست ندارید و یا حتی بالش‌هایی باشد که درست چیده نشده‌اند، مهم نیست چندبار آنها را سازماندهی کرده باشید، در اینجا چند ترفند را که به شما ازین مخمصه نجات خواهد داد معرفی می‌کنیم.

  نمایش بیشتر