برو بالا

  نقش ایزوگام در صنعت ساختمان سازی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۶

  در مبحث کاربرد ایزوگام در ساختمان سازی ابتدا لازم است بدانیم که ایزوگام ترکیبی از متریال هایی است که از نفوذ رطوبت به عناصر ساختمانی جلوگیری می کند و هدف اصلی آن مقاومت در برابر فشارهای هیدرواستاتیکی حاصل از رطوبت موجود در مواقعی ایست که بنا در معرض رطوبت قرار می گیرد.

  موادتشکیل دهنده ایزوگام چیست؟

  ایزوگام از غشایی که شامل پلاستیک ضد آب، لاستیک و مواد پوششی ضد آب است، تشکیل شده است. تمام مصالح استفاده شده در ایزوگام به گونه ای است که بتواند از نفوذ آب و رطوبت به شالوده و پی، سقف، دیوارها، زیرزمین و … جلوگیری کند. در واقع باید گفت که قیر پلیمری اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده ی ایزوگام است مواد تشکیل دهنده دیگر در ایزوگام می شود به تیشو، پلیمرو مواد پلاستیکی اشاره کرد

  کاربرد ایزوگام در صنایع دیگر

  به طور کلی علاوه بر کاربرد ایزوگام در ساختمان و ساختمان سازی این عایق رطوبتی موارد استفاده ی دیگری نیز دارد که قسمت اعظم آن مرتبط به صنایع دریایی و سازه های موجود در صنایع دریایی است. لازم به ذکر است که از این عایق در مخازن مایعات و پل ها و تونل ها و سدها و سازه های آبی و در صنایع تولید لوازم آرایش و بسته بندی های کاغذی و … نیز کاربرد دارد.

  ایزوگام مرغوب دارای چه ویژگی هایی است؟

  با توجه به اینکه کاربرد ایزوگام در ساختمان از جمله موارد حائز اهمیت در صنعت ساختمان است،برای شناخت یک ایزوگام مرغوب توجه به میزان جذب آب، انعطاف پذیری ایزوگام نسبت به سرما و مقاومت کششی و مقاومت در برابر اشعه ی خورشید از الزامات است. میدانیم که ایزوگام ها نیز دارای طول عمر متفاوتی هستند، برای مثال ایزوگام های مصرفی در سقف به دلیل اینکه در معرض مستقیم تابش نور خورشید و برف و باران قرار میگیرند دارای طول عمر کمتری هستند، شرایط جوی به راحتی میتواند سبب کاهش طول عمر ایزوگام شما در ساختمان شود .

  نکاتی که هنگام خرید ایزوگام باید رعایت کرد

  هنگام خرید ایزوگام از نشان استاندارد آن اطمینان خاطر حاصل نمایید و مطمئن شوید در خرید ایزوگام افرادی شما را همراهی کنند که نسبت به این عایق شناخت دارند چرا که تعداد لایه های تشکیل دهنده ی ایزوگام و وزن کلی ایزوگام از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام خرید هستند، تست نیروی کششی در هنگام خرید ایزوگام از لزومات است. توجه به این نکات مهم هنگام خرید ایزوگام از عواملی ست که هنگام شناخت کاربرد ایزوگام در ساختمان باید به آن توجه کرد .