برو بالا

  • خانه هایی هوشمند تر از ما

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

   ایده خانه ای که به شکلی حساب شده زندگی را برای ساکنانش آسانتر کند به پیش از اختراع کامپیوتر باز می گردد. زمانی که هنوز کامپیوتر وجود نداشت باز هم افکاری در مورد ساختن خانه هایی با تمهیدات هوشمندانه برای آسان کردن زندگی وجود داشت. این روند همچنان ادامه پیدا کرد و با ورود کامپیوتر و سپس اینترنت و اینترانت وارد مرحله ای تازه شد. پس از ظهور کامپیوتر و استفاده از شبکه، پیشروان تکنولوژی به این فکر افتادند که از ارتباطات الکترونیک در طراحی خانه استفاده کنند و از این پس بود که مفهوم خانه های هوشمند به شکل رسمی مطرح شد.

  • مقایسه سیستم روشنایی سنتی و هوشمند

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

   سیستم روشنایی جزء جدایی ناپذیر تمامی ساختمان ها با کاربری های گوناگون می باشد. در دنیای ساخت و ساز امروزی، سیستم روشنایی یک موضوع ویژه بوده و تعریف های متفاوتی نسبت به گذشته خود پیدا کرده است. در گذشته هدف از سیستم روشنایی تنها رفع نیاز روشنایی مطلوب در هر بخش از ساختمان متناسب با کاربری مد نظر آن بخش بوده است. اما امروزه از سیستم روشنایی علاوه بر تعریف سابق آن، استفاده های گسترده تری از قبیل ترکیب انواع روشنایی داخلی با طراحی های داخلی و فضاسازی های گوناگون، روشنایی های حجمی و تزئینی، متغییر و پویا بودن سبک روشنایی یک محیط برای استفاده در زمان ها و موقعیت های مختلف و استفاده های چند کاره از محیط و ... می باشد. با این کاربردهای جدید، سیستم روشنایی به حیطه مهندسی ورود پیدا کرده و تخصص های ویژه ای را به وجود آورده است. مسلما با پیشرفت های روز افزون در صنعت روشنایی، سبک های جدید مدیریتی و کنترلی در کنار آن شکل گرفته تا کارکرد سیستم روشنایی را راحت تر از گذشته سازد و به اصطلاح مبحث "سیستم روشنایی هوشمند" را شکل داده است.

  • مزایای یک خانه ی هوشمند چیست؟

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

   فایده ی ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟ در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن! داشتن یک خانه ی هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ ها، روشن مایکروفر برای گرم کردن غذا و غیره. شما می توانید برای وسایل خانه ی خود زمانبندی نیز تعیین کنید، بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادگیری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید.