برو بالا

  اهمیت استفاده از سیستم‌های امنیتی برای ساختمان‌ها

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۷

  شما هرگز نمی توانید از اطراف خود مطمئن باشید. ممکن است کسی در محله یا آپارتمان خوبی زندگی کند و همسایگان شایسته ای داشته باشد اما در این شرایط نیز دست کم گرفتن نکات امنیتی، منجر به ضرر و زیان خواهد شد. سیستم امنیتی ساختمان مسکونی شما باید به شکلی باشد که بدون هیچ گونه نگرانی بتوانید خانه را ترک کنید. بالا بردن امنیت خانه یکی از مسائل مهمی است که می‌توان گفت بیش از هرکس به صاحب‌خانه مربوط است و باید اقدامات پیشگیری از دستبرد و هرگونه تجاوز به حریم خصوصی خانه توسط او انجام گیرد.

  پیشنهاد می کنیم در تمام نقاط حساس و کلیدی خانه، دوربین مداربسته نصب کنید.در این شرایط می توانید طیف وسیعی از حرکات را در فضای داخلی و بیرونی ساختمان مسکونی خود تحت نظر قرار دهید. برای امنیت بیشتر، بهتر از دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب استفاده کنید. این نوع از دوربین در ردیابی و شناسایی مجرمان بسیار مهم است. این دوربین ها هم در روز و هم در شب، تصویر با کیفیتی را ثبت می کنند. دوربین های مداربسته ای که در برابر شرایط جوی مقاوم هستند، می توانند تصاویری با کیفیت مناسب را در برف و باران و مه ضبط کنند.

  سیستم اعلام سرقت

  با توجه به آمار بالای سرقت از منازل و واحدهای تجاری احتیاج به نصب سامانه اعلام سرقت یا دزدگیر در اماکن بیش از پیش احساس می‌شود. معمولا سیستم های ضد سرقت منازل به دو صورت آنلاین و آفلاین کار می‌کنند که مدل اول بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مدل اول یا آفلاین، در محل حفاظت شده کسی حضور ندارد و در صورت ورود یک فرد به منزل، سیستم آن را به عنوان ورود غیرمجاز تلقی کرده و به صورت خودکار به مالکان هشدار می‌دهد. یکی از مهمترین بخش‌های خانه پارکینگ است که باید برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به آن روش‌های حفاظتی بهتری در نظر گرفت.از سیستم ضد سرقت آنلاین بیشتر در فروشگاه‌ها و بانک‌ها استفاده می‌شود.

  سیستم اعلام حریق

  استفاده از سیستم‌های اعلام حریق یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها جهت به حداقل رساندن خسارات و تلفات ناشی از آتش‌سوزی در ساختمان‌ها به حساب می‌آید. یک سیستم اعلام حریق دارای چند دستگاه است که با یکدیگر کار می کنند و در صورت وجود دود، آتش، منوکسید کربن و سایر شرایط اضطراری آن ها را تشخیص داده و از طریق تجهیزات صوتی و بصری به مردم هشدار می دهند. سامانه‌های اعلان حریق به سه گروه آدرس پذیر، متعارف و بدون سیم (وایرلس) تقسیم می‌شوند که هر یک از این سامانه‌ها خود به دو گروه خودکار و دستی تقسیم می‌شوند. در سیستم‌های دستی، شستی اعلام حریق، تنها منبع تشخیص حریق است. در واقع کار تشخیص حریق در این‌گونه سیستم‌ها فقط به انسان سپرده شده‌است و در مکان‌هایی که انسان حضور ندارد، کاربردی ندارند. بر خلاف این‌گونه سیستم‌ها، سیستم‌های اعلان حریق خودکار، وابستگی کمتری به تشخیص انسان دارند. سیستم‌های خودکار به دو گروه آدرس‌پذیر و غیر آدرس‌پذیر تفکیک می‌شوند.

  سامانه اعلان حریق آدرس پذیر

  اصول کشف و تشخیص حریق در سامانه‌های آدرس پذیر، مشابه سیستم‌های متعارف است، به جز این که در این گونه سیستم‌ها، هر یک از حسگر(Detector)های اتوماتیک یا شستی‌ها دارای آدرس منحصربه‌فردی هستند که از طریق آن تابلوی کنترل مرکزی قادر به شناسایی و تعیین هر یک از آن هاست. کنترل پنل مرکزی اعلان حریق با استفاده از پروتکل‌های ارتباطی، اطلاعات وضعیت هر یک از تجهیزات اعلان حریق را تجزیه تحلیل کرده و در هنگام وقوع حریق یا خطا در سامانه محل دقیق آلارم یا خطا را مشخص می‌کند.