برو بالا

  چگونه محل قرار دادن هود خود را به درستی انتخاب کنیم؟

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۹-۱۲

  مقدمه

  انتخاب یک هود مناسب فرصت خوبی برای ایجاد یک نقطه کانونی چشمگیر در آشپزخانه شما یا اگر به دنبال سبکی ظریفتر هستید، روشی برای بهتر نشان دادن نمای کلی آشپزخانه است. با وجود اشکال مختلف هود، (هودهای بزرگ تا خیلی کوچک) دانستن برخی موارد به ما در انتخاب هود مناسب کمک می کند. اول از همه به خاطر داشته باشید که هود یکی از لوازم آشپزخانه است و کار مهمی در آشپرخانه انجام می دهد پس قبل از خرید هود، در مورد قدرت، نویز و اندازه آن مطالعه کنید.

  چرا به یک هود نیاز دارید؟

  به طور خلاصه، بو و روغن ناشی از پخت و پز را از خانه خارج می کند. Cindy Aplanalp-Yates، طراح آشپزخانه گروه طراحی chairma، در هوستون می گوید: "این چیزها فقط ناپدید می شوند". "با گذشت زمان، در پارچه ها، دیوارها، دیوارهای تزئینی، هنری و اثاثه یا لوازم جانبی شما وجود خواهند داشت."اگر چه دلایل خاصی برای وجود هود در آشپزخانه وجود دارد. برخی از کدهای ساختمان محلی به آنها نیازی ندارند، که یعنی این دستگاه به جای یک مورد ضروری، صرفا یک گزینه باشد. برای دانستن قوانین محلی خود، با اداره ساختمانی محل خود تماس بگیرید. نکته: بهترین زمان انتخاب هود قبل از تغییر دکوراسیون یا ساخت یک ساختمان جدید است. بسیاری از مدلها با مجراهای استاندارد 6 اینچی کار می کنند، اما برخی از مدل های قوی تر نیاز به مجرای 12 اینچی دارند. بنابراین مهم است بدانیم قبل از اینکه HVAC خود را وارد کنید چه چیزی را می گیرید.

  قبل از انتخاب مدل، هود را از نظر نیرو بررسی کنید

  هودها در شکل ها و اندازه های مختلف و همچنین در مجموعه ای از سطوح قدرت مختلف قرار می گیرند. فن های دمنده از نظر فوت مکعب در دقیقه (cfm) هوایی که توسط فن جابه جا می شود، درجه بندی می شوند. (این اطلاعات در مشخصات مدل گنجانده شده است).در همین حال، اجاق گازها بر اساس تعداد واحد های حرارتی بریتانیا (Btu) انرژی تولیدی خود، درجه بندی می شوند. قاعده کلی این است که قدرت تولید انرژی اجاق گاز با قدرت جذب چربی و روغن هود جور باشد. بردی فیبر، مدیر نمایشگاه در گالری فرگوسن، آشپزخانه و نورپردازی، دربلوو، واشنگتن می گوید: "برای هر 100 Btu، شما نیاز به 1 CFM دارید." به عنوان مثال، محدوده حرفه ای با 90000 Btu نیاز به هود محدوده ای با 900 CFM دارد. این قاعده ها راهبردهای عمومی خوبی هستند. اما مشخصات اجاق گاز شماست که مشخص می کند که هود شما باید چه مقدار Cfm جابجا کند. نکته: کریستین الیارد، مدیر ارشد لوازم خانگی فرگوسن، توصیه می کند که اگر گاز شما دارای فر باشد، هود با قدرت بیشتر از چیزی که شرکت سازنده اجاق گاز تعیین کرده خریداری کنید. به این علت که cfm پیشنهادی فقط به انرژی اجاق گاز توجه دارد و انرژی فر را درنظر نمی گیرد. وی گفت : فر داخلی، مانند فر خارجی مقدار زیادی چربی، دود و خاکستر تولید می کند. بنابراین، ایده عالی این است که یک سیستم تهویه با cfm بالا داشته باشیم.

  سایز مناسب را انتخاب کنید

  اندازه هود بسیار مهم است استفانی فریز می گوید:" بسیاری از حوزه های حرفه ای تر به شما توصیه می کنند که دمنده بزرگتر از اجاق گاز باشد." "اگر شما یک گاز 30 اینچ داشته باشید، ممکن است به دمنده 36 اینچی نیاز داشته باشید. اگر شما یک گاز 36 اینچ داشته باشید، ممکن است به دمنده 42 اینچی نیاز داشته باشید. "با این حال، برای یک محدوده استاندارد، ممکن است نیازی به بزرگ بودن سایز هود نباشد. دوباره مشخصات شرکت سازنده را بررسی کنید. این مشخصات فاصله مناسب هود از گاز را تعیین کرده که اغلب بین 24 تا 34 اینچ است. برای اینکه هود شما بهترین کارایی را داشته باشد باید این مشخصات را دنبال کنید. توجه داشته باشید ما در مورد هودهایی صحبت می کنیم که بالای اجاق گاز قرار می گیرند. همچنین درنظر داشته باشید که مجرا می تواند ظرفیت نیروی دمنده هود را تحت تاثیر قرار دهد. مجرای عمودی و مستقیم از همه موارد ایده آل تر است؛ مجرای درازتر یا داری خمیدگی بهره وری دمنده را کاهش می دهد.

  میزان تحمل سر و صدای خود را درنظر بگیرید.

  باربارا برایت طراح آشپزخانه در سانفرانسیسکو می گوید: هود ها مانند ماشین های ظرفشویی هستند: بعضی ها آرام هستند و برخی سر و صدا دارند. چیزی که خریداری می کنید را بشناسید. این جملات عاقلانه هستند، چون شما مطمئنا نمیتوانید هودی را استفاده کنید که قادر به تحمل سر و صدای آن نیستید. سطح سر و صدای هود با sone اندازه گیری می شود، یک واحد صدا که توسط فردی با شنوایی نرمال شنیده می شود. هود های با قدرت بالاتر دارای sone بالاتری هستند، هرچند برخی از هود های قدرتمند دارای sone پایین تر هستند. شما می توانید میزان سر و صدای هود را در نمایشگاه لوازم خانگی آزمایش کنید. یکی از راه های کاهش نویز یک دمنده قدرتمند، نصب دمنده (یا فن) خارج از خانه خود، یا روی سقف یا سمت جانبی است، بطوری که دمنده بطور مستقیم درون پوسته هود قرار نگیرد. فابر در مورد این گزینه می گوید: "به طور معمول شما به کاهش 40 در صد سر و صدا دست میابید. این باعث نصب پیچیده تر و گران تر می شود. نکته: جنیفر گیلمر می گوید: اگر شما نمی خواهید بویی وجود داشته باشد، قبل از شروع به پختن باید هود خود را روشن کنید.