برو بالا

  • تاثیر کاغذ دیواری در بزرگ نشان دادن خانه

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

   زندگی شهرنشینی و دنیای مدرن سبب شده تا خانه های بزرگ تبدیل به آپارتمان ها و مجتمع ها و سازه های بزرگ اما در عین حال خانه های کوچک شوندو پیوسته افراد نگران این موضوع هستند که چطور خانه های کوچک و محیط داخلی و دکوراسیون آن را طراحی کنند تا دلتنگی و کوچکی آن را احساس نکنند.

  • 5 ایده برای داشتن کاغذ دیواری و رنگ

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

   همیشه برای طراحی و یا تزیین دیوارهای خانه دو راه پیش رویمان قرار دارد: رنگ آمیزی و کاغذ دیواری. شاید همه این گونه فکر کنیم که فقط می توانیم یکی از آن ها را انتخاب نماییم و یا تنها یکی از دیوارها را متفاوت از دیگران باقی بگذاریم. اما نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم این است که هیچ قانونی وجود ندارد تا شما را از کنار هم قرار دادن این دو منع کند! بلکه بر عکس گاهی اوقات می توانید با با ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در کنار هم یک طراحی منحصر به فرد خلق نمایید.

  • نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان خانه

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

   استفاده از کاغذ دیواری می تواند به ما کمک کند تا خانه ای زیبا تر و دلپذیرتر داشته باشیم. تنها کافی است که بدانیم آن را در کجا و به چه نحوی به کار بگیریم و چگونه مبلمان فضای داخلی را متناسب با آن بچینیم.

  • تاریخچه جالب کاغذ دیواری

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

   تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می‌شود. زیرا چینی‌ها مخترع کاغذ بودند و همچنین آنها کاغذ برنج را ۲۰۰ سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود می‌چسباندند. گفته می‌شود که در قرن ۸ میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر غرب‌ها فاش نمود که در نتیجه آنها نیز دانش کاغذسازی را به اروپا منتقل نمودند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب بر دیوارهای منازل خود می‌دادند، اما کاغذ دیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد. در دوران رونسانس، کاغذ دیواری در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینه‌های تزئینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. این فرشینه‌های تزئینی هم به اتاق رنگ می‌داد و هم به عنوان لایه‌ای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل می‌کرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ می‌نمود. با این همه این فرشینه‌ها بسیار گران قیمت بودند. از این رو تنها افراد فوق‌العاده ثروتمند توانایی تهیه آن‌ها را داشتند. طبقه نیمه مرفه که یا به دلیل قیمت گزاف توان خرید این فرشینه‌ها را نداشتند، به کاغذ دیواری روی آوردند.

  • انواع پوشش های دیوار

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۳

   انتخاب متریال برای پوشش دیوارها به همان اندازه مهم است که انتخاب سایر اجزاء طراحی داخلی مهم هستند و این بدان معناست که برای انتخاب آن نیز باید دقت لازم را مبذول داشت. برای انتخاب بهترین متریال نه تنها باید به زیبایی و ظرافت آن توجه کرد بلکه کاربردی بودن و عملکرد آن را نیز باید مد نظر قرار داد. به همین دلیل در این مقاله ویژگی ها و جزئیات محبوب ترین پوشش ها برای دیوارها را بررسی می کند و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی می کند.