برو بالا

  • چوب مایع، متریالی جدید در صنعت ساختمان

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۹-۰۳

   امروزه با ظهور مصالح نوین هر آنچه در گذشته غیر ممکن و خیالی به نظر می رسید، رنگ واقعیت به خود گرفته است. ویژگی های مختلف مواد و مصالح که پایه ی صنعت ساختمان، معماری و دکوراسیون داخلی را شکل می دهند، از طرق مختلف ارتقا یافته است و دست سازندگان و معماران را برای بلندپروازی های معمارانه باز گذاشته است. یکی دیگر از این مصالح نوین ساختمانی، چوب مایع است که زمان زیادی از ظهور آن نمی گذرد. این متریال دارای خواص قابل توجهی است که در عین داشتن ظاهر چوب، کاستی های چوب را جبران کرده و قابلیت های فراوانی دارد.

  • روش های مراقبت انبار ترمووود

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

   نگهداری، مراقبت و ذخیره سازی مناسب محصولات نمای چوبی ترمووود در انبار ترمووود از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت اقلام می باشد چون در برخی موارد عدم رعایت نکات موجب بروز ترک، پوسیدگی و انحنای الوار خواهد گردید.

  • در مورد چوب ضد آب چه می دانید؟

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

   چوب یکی از جمله منابعی است که از دیرباز انسان از آن استفاده کرده است. هرچند با پیشرفت علم و تکنولوژی و از کاربرد های چوب کاسته شده که و مواد جدیدی جایگزین چوب شده اند از اما همچنان چوب یکی از پرمصرف ترین منابع موجود است و به عنوان یکی از کالا های استراتژیک به شمار می آید. به همین دلیل همواره حفظ و نگهداری قطعات چوبی در برابرنفوذ آب و رطوبت و عدم تغییر در شکل و ظاهر طبیعی آن بسیار مهم است. یکی از بزرگترین مشکلات موارد مصرف چوب برای کاربرد های مختلف ضعف آن در برابر آب و نفوذ رطوبت است که باعث پوسیدگی و کاهش عمر چوب می شود. بدین منظور روش های وجود دارد که می توان چوب ضد آب را ایجاد نمود.پس بنابراین یکی از فاکتورهای مهم چوب ضد آب بودن آن است.

  • محبوبیت ترمووود در بازار جهانی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

   محبوبیت ترمووود و مقبولیت روزافزون چوب ترمووود در جهان امروز فن آوری های ایجاد تغییرات در ساختار و شکل ظاهری چوب و الوار از سالها و دهه های پیش توسط دانشمندان و شرکت های مختلف بین المللی همواره مورد استفاده قرار گرفته اند ولی با نگاهی اجمالی به صنعت ساختمان و بازسازی سازه ها متوجه مقبولیت و محبوبیت روزافزون ترموود یا همان چوب نما خواهیم شد. برخلاف دیگر انواع چوب در پروسه ترمووود هیچ ماده شیمیائی استفاده نمیشود و درواقع این نوع محصول با طبیعت کاملا سازگار می باشد و چون شرکت های تولید کننده پس از قطع الوار اقدام به کاشت چند نهال نو می نمایند.