برو بالا

  • آجر در دکوراسیون داخلی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۶

   عناصر مختلفی در طراحی داخلی هستند كه می‌توانند تغییری اساسی در فضای داخلی ایجاد كنند. یكی از این عناصر استفاده از دیوارهای آجری در فضای داخلی خانه است. فرقی ندارد در کدام شهر یا کشور زندگی می‌کنید، دیوار آجری و آجر می‌تواند یکی از پایه‌های اصلی دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محل کار شما باشد و حتی پس از سال‌های طولانی هم شما را خسته و دل‌زده نکند. استفاده از آجر در کشور ما بیش از سایر کشورها قدمت دارد و همچنان از پرطرفدارترین انواع مصالح ساختمانی به شمار می‌آید. از لحاظ رنگبندی آجرها طیف رنگی مختلف مانند از جمله زرد، قرمز، قهوه‌ای و مشکی دارند و در گروه رنگ های گرم قرار میگیرند و به همین دلیل داشتن یک دیوار آجری در خانه یا محیط کار باعث ایجاد فضایی دلنشین خواهد شد.

  • اطلاعاتی در مورد آجر

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

   آجر را مي توان به عنوان يكي از مقاومترين مصالح ساختماني دسته بندي كرد. به دليل انواع مختلف خاك رس، آجرهاي بسيار متفاوت با رنگ هاي بسيار متنوع از تقريباً سفيد گرفته تا خاكستري، آبي نزديك به سياه، قهوه اي، نارنجي و سرخ مي توان توليد كرد. برخي از آجرها آب زياد و برخي ديگر آب كمي جذب مي كنند و يا اصلاً آبي جذب آنها نمي شود. برخي حالت راست گوشه داشته و از لبه هاي تيزي برخوردارند و برخي ديگر شكل نامنظم دارند.

  • تاریخچه آجر

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۶-۲۷

   آجر در ساختمان از زمان های بسیار دور جا و مکانی داشته و توانسته جای خود را در تاریخ پرکند و سرآمد مصالح ساختمانی باشد. آجر در زمانیکه در بابل اختراع شد و ساختن خشت و پختن آن معمول گشت. روز بروز در پهنه گیتی گسترش پیدا کرد و می توان گفت بطور شعاعی کره زمین را دربرگرفت.