برو بالا

  چگونه پروژه دکوراسیون را شروع کنیم

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۵

  تبریک می گویم بخاطری تصمیمی که در تغییر دکوراسیون خانه‌تان گرفته اید.

  دکوراسیون جدای از اینکه که در خانه جدیدی که خریده‌اید انجام شود یا در خانه ای که چندین سال در آن زندگی کرده اید، همیشه مشکلات و چالش‌های خاص خود را داشته است و با پرداخت هزینه‌هایی همراه خواهد بود که شاید چندین سال برای جبران آن باید تلاش کنید. چگونه می‌توانید استایل مورد نظرتان را انتخاب کنید؟ آیا برای دکوراسیون نیاز به متخصص دارید یا خودتان هم می‌توانید آن را انجام دهید؟ چقدر باید هزینه کنید؟ آیا تضمینی وجود دارد که در پایان کار از تغییرات انجام شده راضی باشید؟ در این قسمت به کل فرآیند دکوراسیون خواهیم پرداخت از ملاحضات اولیه گرفته تا آخرین برنامه ریزی در مورد کف، در ادامه در مورد انتخاب رنگ، خرید مبلمان، چیدن آنها و نحوه تخصیص بودجه روی بخش‌های مختلف خانه بحث خواهیم کرد. اما پیش از اینکه کاری انجام دهید، اول به دورتان نگاهی بیندازید.

  نگاهی منتقدانه به دکوراسیون کنونی خانه داشته باشید

  چه چیزهایی را دوست دارید و چه چیزهایی برایتان جذاب نیستند؟ آیا زیبایی در دکوراسیون برایتان بیشتر اهمیت دارد یا راحتی؟ جنس و رنگ آن چطور؟ باتوجه به این سوالات فقط چیزهایی را که دوست دارید با خود تکرار کنید.

  no-image
  خواسته های خود را لیست کنید

  لیست خواسته‌های خود را تهیه کنید، هرچیزی را که دوست دارید در مورد خانه‌تان تغییر کند روی کاغذ بنویسید (با این ذهنیت که مسائل مالی هیج اهمیتی ندارند). سپس میزان عملی بودن خواسته‌هایتان را بسنجید.

  عکس بگیرید

  از اتاق هایی که دوست دارید عکس تهیه کنید، حتی اگر بخواهید متخصص طراحی دکوراسیون داخلی استخدام کنید هم این عکس ها به اون کمک خواهد کرد تا کمی سلیقه شما را بیشتر بشناسد. معمولا این عکس ها را می‌توانید از سایت‌های دکوراسیون داخلی یا حتی سایت ما تهیه کنید. تمام عکسها را در یک روز جمع آوری نکنید. به خودتان چند هفته وقت دهید چراکه در طول زمان سلایق افراد تغییر می‌کند.

  بهتر است نظر همسر خود را نیز بپرسید

  در بسیاری از خانواده ها حتما یک نفر به دکوراسیون داخلی علاقه بیشتری خواهد داشت و ممکن است همسرتان بگوید هرکاری دوس داری انجام بده. شما به گفته او عمل می‌کنید و طبق سلیقه خود تغییراتی را ایجاد می‌کنید اما همان شخصی که در مورد دکوراسیون هیچ نظری نداشت ناگهان شروع به عیب جویی از تغییرات می‌کند، پس بهتر است قبل از انجام تغییرات در خانه از همسرتان نظر خواهی کنید. پیشنهاد متخصصان ما این است که با وی چند ساعتی را پشت کامپیوتر بنشینید و نظرات خود را در مورد زیبایی دکوراسیون در عکس های مختلف به اشتراک بگذارید.

  نمی دانم چه دوست دارم

  بسیاری از افراد نمی‌دانند چه سبکی را دوست دارند. اشکالی ندارد، اجازه دهید عکس هایی را که جمع آوری کرده اید از سلایق و علایقتان حرف بزنند. به خصوصیات که در عکس ها مشهود هستند توجه کنید، سبک مبلمان، رنگ کلی اتاق، طرح وسایل خانه، میزان شلوغی اتاق، اجازه دهید این خصوصیات شما را به سمت چیزی که دوست دارید سوق دهند. به ندای دورنتون گوش دهید بسیاری از افراد در درجه اول راحتی برایشان مهم است و بعضی هم سبک‌های مختلف مد روز، معاصر و حتی روستایی را می‌پسندند، این خانه شماست هرجور که دوست دارید آن را تغییر دهید.

  نگاهی به اطراف بیاندازید

  نگاهی به اطرافتان انداخته و لیستی از وسایلی تهیه کنید که باید در دکوراسیون جدید همچنان باقی بمانند. توجه داشته باشید که اگر سبک مبلمان را دوست دارید اما از پارچه آن خوشتان نمی آید هیچ اشکالی ندارد، پارچه مبلمان را به راحتی می‌توان عوض کرد.