برو بالا

  پانتون رنگ بنفش را به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب کرده است

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

  شرکت مدیریت رنگ پانتون از رنگ انتخابی‌‌اش برای سال 2018 رونمایی کرد که حقیقتا انتخابی دلربا است. بنفش سیر که اولترا ویولت نام دارد. پانتون اظهار دارد که این رنگ را ازین رو انتخاب کرده است که بیانگر "اصالت و نبوغ بوده و وجه تمایز پیچیده سایه‌های ارغوانی است که جذاب و فریبنده است". باوجود اینکه این رنگ به سرعت در صنعت مد و مدلینگ جای خود را باز کرد اما احساسمان این است که هنگام ورود به دکوراسیون به دلیل سیری رنگ نقطه نظرات مختلفی وجود داشته باشد. با وجود اینکه رنگ انتخابی سال 2017، سبز مغز پسته‌ای هم انتخابی جسورانه بود اما به راحتی در طراحی‌های داخلی مورد پذیرش و ادغام قرار گرفت چراکه حس طبیعت و سبزی را القا می‌کرد و رنگی تقریبا خنثی بود. در پروژه‌های ما به عنوان مشاور معماری رنگ، احساس کردم که تقاضا برای رنگ‌های سبز پس از سال گذشته بیشتر شده است اما بیشتر با تن کم‌رنگ و در درهای بیرونی. دانستن این نکته مهم است که انتخاب سالانه رنگ به معنی این نیست که باید خانه‌تان را با آخرین رنگ سال نوسازی کنید. تعداد معدودی از ما بودجه مالی برای انجام اینکار را به صورت سالانه داریم.

  پیشنهادی برای افراد

  اما پیشنهاد من برای آنهایی که غرق در رنگ‌های مد هرسال هستند این است که مبلمان و لوازم دکوری وتزئینی به آن رنگ درآورید. بنابراین سال 2018 به این معناست که می‌توان رنگ تمام اشیا خانه را به رنگ بنفش درآورید البته اگر ازین رنگ خوشتان می‌آید. اکنون اجازه دهید نگاهی به رنگ بنفش سیر در فضای خانه بیاندازیم و آن را بررسی کنیم. شاید از دیدن نمای دلپذیر و زیبای این رنگ شگفت زده شوید. از آنجا که این رنگ شاداب و کاملا اشباع است، حتی در صورت استفاده کم نیز تاثیرات زیادی خواهد داشت. اتاق نشیمنی که دراین بخش برای نمونه نشان داده شده است داری رگه‌هایی از رنگ بنفش در سراسر فضای خانه است، اما به خاطر اینکه اکثر وسایل بنفش رنگ تقریبا کوچک هستند، رنگ غالب و کلی اتاق روشن است، تاثیرات این رنگ باعث رنگارنگ شدن و در عین حال دلپذیر شدن خانه شده است.

  حمامی با رنگ سال

  این تصویر مربوط به وان‌های مجزا نمونه‌ای از چگونگی استفاده از رنگ بنفش جزئی در حمام است. این تصویر برای آنهایی است که واقعا به دنبال ایجاد حس آرامش با این رنگ هستند. شاید شما به دنبال ایجاد حس آرامش در اتاق نشیمن باشید. دکوراتورها معمولا عاشق کار با وسایل وفضاهای مدرن هستند، اما این موضوع می‌تواند باعث سردی و ناخوشایندی فضا شود. این نمونه نشان می‌دهد که چگونه رگه‌های از رنگ بنفش می‌توان فضا را به فضایی مدرن تبدیل نماید. این فضا باوجود دلپذیر بودن محل خوبی برای آرامش پس از یک روز سخت و استرس‌زا نیز می‌باشد.

  انتخاب خوب برای فضای ناهارخوری

  به نظر می‌رسد که رنگ‌ و سایه‌‌های آبی باعث کاهش اشتها و رنگ قرمز باعث ترغیب فرد به گفتگو می‌شود بنابراین بنفش که ترکیبی از رنگ آبی و قرمز است، انتخاب خوبی برای فضای ناهارخوری برای آنهایی است که به دنبال کاهش وزن بوده و در عین حال از خجالت خود در سرمیز ناهار و شام در می‌آیند! اما جدای از شوخی، بنفش رنگی غیرمعمولی برای ناهارخوری و آشپرخانه است که فکر می‌کنم به خوبی در این فضاها نمود دارد چراکه نور زیاد باعث می‌شود که این رنگ جلوه تیرگی خود را از دست بدهد. این فضا همچنین دارای اشیا با رنگ روشن و خنثی است به این صورت که رنگ سفید کف اتاق رنگ بنفش دیوارها را به چشم بیننده متعادل می‌کند. فکر می‌کنم استفاده از رنگ بنفش درفضاهایی که رفت وآمد کمتر است و جرات انجام این کار، مشتری مرا تحسین کند. شخصا لذتی از سپری کردن زمان زیاد در فضایی که در آن از رنگ‌های پر زرق وبرق و پرجلوه استفاده شده است نمیبرم، اما همیشه طرفدار رنگ‌های غیرمعمولی که می‌تواند حس فرد را تغییر دهد هستم. حال نوبت شماست! درمورد انتخاب رنگ بنفش توسط پانتون در سال 2018 چه فکر می‌کنید؟