برو بالا

  چند اتاق که باعث می‌شود کودکتان از کودکی‌اش لذت ببرد

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

  اتاق کودکان می‌تواند دکوراسیون جالبی داشته باشد، مخصوصا اگر طراحی آن به نوعی کودک را به کشف و اکتشافی وا دارد که منجر به رشدش شود. نمونه اتاق‌هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، چند نمونه از محبوب ترین اتاق‌ها است. یکی از بهترین تجهیزاتی که می توان از آن در اتاق کودک به کاربرد دیوارهای صخره نوردی و تاب‌های معلق است.

  دیوارهای صخره نوردی

  این دیوار صخره نوردی می‌توان فعالیت بدنی خوبی برای روزهای بارانی شهرهای شمال کشور باشد که با بستن چند نردبان طنابی باعث شده است تا اتاق حال هوای ورزش ژیمناستیک را به خود بگیرد. می‌توانید به جای کف پوش از چمن مصنوعی استفاده کرده و بالای سقف اتاق را آبی کنید تا یاد آور آسمان برای کودک باشد.

  صندلی‌های معلق

  می‌توانید به جای استفاده از دیوارهای صخره نوردی که علاوه بر هزینه بالا اتاق را نیز شلوغ می‌کنند، از صندلی‌های معلقی استفاده کنید که از سقف آویزان می‌شوند (همانطور که در تصویر می‌بینید) که مکانی ایده‌آلی برای مطالعه و استراحت می‌باشد. دیواری مملو از عکس های سیاه و سفید خانوادگی می‌تواند باعث آرامش خاطر کودک هنگام خواب شود. پس‌زمینه و انتخاب رنگ دیوار کاملا سلیقه‌ای است اما دیوار سفید و عکس های سیاه سفید دیوار را شلوغ جلوه نمی‌دهد.

  محلی برای مطالعه

  طراحی اتاقی که در تصویر می بینید برای یک نفر است و علاوه براین دارای محلی برای مطالعه نیز می‌باشد. رنگ اصلی اتاق سفید با سایه‌هایی از رنگ مشکی که باعث خنثی کردن رنگ کلی اتاق می‌شود. همانطور که می‌بینید در این نوع طراحی می‌توانید تمام کتاب های مدرسه کودک و حتی وسایل دکوری را در زیر پله و محل مطالعه کودک بچینید.

  اتاق بازی

  مگر می‌شود کودکی از اتاق بازی که در اتاق خوابش ساخته می‌شود لذت نبرد! همانطور که در تصویر می بینید این اتاق بازی مکان‌های مختلفی برای چرت زدن در قسمت‌های مختلفش دارد. گلدان‌هایی که از پنجره بالا آویزان شده اند می‌تواند حس طبیعت را به کودک القا کند و خب تابی هم که به سقف نصب شده است نیز اتاق را بیش از پیش جذاب کرده است.