برو بالا

  چند پیشنهاد برای آشتی با رنگ سبز

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

  بهشتی برای استراحت بسازید.

  رنگ‌های ملایم و طبیعی دقیقا حس دهه 50 را القا می‌کنند، زمانی که همه چیز رنگ و بوی دیگری داشت. یکی از بهترین این رنگ‌ها برای استفاده رنگ سبز با سایه‌های تیره و روشن می‌باشد (بله درست است رنگ سبز در دهه‌های پیشین در حمام و دستشویی استفاده شده است اما اکنون دیگر کمتر کسی از سبز روشن در فضای داخلی خانه‌اش استفاده می‌کند). در ادامه به شما پیشنهاد خواهیم داد که چگونه رنگ سبز را درست در جای مناسب استفاده نمایید. رنگ سبز بخاطر آرامش و صفایی که به هنگام استفاده در دیوارها به فضا القا می‌کند شهرت داشته است اما طیف روشن این رنگ می‌تواند فضا را رو به زردی ببرد که اصلا خوشایند نیست. پس برای دیوارهای اتاقتان به دنبال یک ترکیبی از رنگ سیر سبز و خاکستری باشید تا بتوانید به راحتی گرما و صمیمیت را با اضافه کردن سبز برگ درختی و وسایل خردلی رنگ بیافزایید.

  نزدیک به طبیعت باشید.

  ترکیب فضای داخلی و خارجی اهمیت بالایی در خانه‌های امروزی دارد. رنگ دیوارهای مجاور حیاط و فضای سبزتان را سبز سیر کنید و گلدانی را روبروی آن قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا ببینده نگاهش همزمان با دیوار به زیبایی‌های بیرونی نیز سوق پیدا کرده و فضا بیرون و داخل در یک نظر جلوه بهتری داشته و واحد دیده شوند.

  حال و هوای اتاق خوابتان را تغییر دهید.

  می‌توان حال و هوای فضای اتاق خوابتان را با استفاده از رنگ‌های سبز سیر تغییر دهید. استفاده از این رنگ‌ها در طول روشن باعث سرد جلوه داده شدن اتاقتان شده و در عین حال حس آرامش را القا می‌کند و در شب مخصوصا اگر با نورهای گرم و آباژورهای دیواری کوتاه نورپردازی شود؛ باعث راحت‌تر خوابیدن‌تان خواهد شد. این رنگ را در تمام اتاق اعمال کرده و آن را با رنگ‌های سبز تیره تر یا قهوه ای روشن ترکیب کنید. از رنگ‌های روشن‌ و خنک‌تر استفاده کرده تا حس فضای معاصر را به فضا القا کنید.

  این رنگ جذاب را با حمامتان آشتی دهید.

  از رنگ سبز در حمامتان با احتیاط استفاده کنید چراکه اگر از سایه‌های تیره استفاده کنید، بازتاب نور در صورتتان هنگامی در آینه به خود نگاه می‌کنید باعث القای حس مریضی می‌شود. پس از همان رنگ‌های سبزی استفاده کنید که بیشتر در طبیعت هستند، می‌توانید از آینه‌های بزرگ استفاده کرده اما باید مطمئن باشید که نور‌های طبیعی و غیرطبیعی مکمل یکدیگر باشند و استفاده از آن باعث تغییر در رنگ طبیعی صورتتان هنگام استفاده از آینه نشوند.