برو بالا

  نکاتی در طراحی دکوراسیون حمام های لوكس

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۵

  صاحب خانه ها به دنبال تغییر نقشه حمام برای افزایش راحتی و امكانات آن می باشند. از حمام به عنوان یک پناهگاه و همچنین مكانی برای استراحت، ریلكس كردن و گرفتن انرژی از آب تعبیر می شود. امروزه لوكس بودن به بیش از تنها یک سبک تعبیر می شود. بسیاری از مواد لوكس در طبیعت مثل الماس، طلا و مرمر بسیار با دوام می باشند و دارندگان خانه های لوكس در پی استفاده از این مواد در متریال خانه خود می باشند. از آنجایی كه طراحان بزرگ خانه های مجلل به دنبال افزودن راهی برای آرامش بیشتر در این خانه ها و رضایت صاحبان آن ها هستند، توجه زیادی به طراحی دکوراسیون حمام خانه های لوکس دارند كه مطالعه آن ها خالی از لطف نمی باشد. استفاده از رنگ درمانی، این امكان را می دهد كه با استفاده از جت، گرداب آب های معدنی به طور مستقیم وارد حمام گردد و راه خود را به حمام باز كند. استفاده از ارتعاشات صوتی، یکی از راه های ایجاد فضایی مدرن در حمام است. به طوری که در محیط حمام ارتعاشات صدا فرستاده می شود تا در نهایت با آرامشی عمیق بتوان ماساژ آبگرم را تجربه كرد. استفاده از دوش های خاص اسپری بدن بر روی دیوار و سقف، كه در موارد هوشمند توسط كنترل الكترونیكی به کاربر اجازه کنترل درجه حرارت، موسیقی، بخار و كلیه موارد را می دهد، باعث یک استراحت آرامش بخش بعد از تنش های جسمی و ذهنی می شود و نتیجه درمانی جالبی است كه در حمام های شخصی اتفاق می افتد. در بسیاری از حمام های لوكس، كنترل ضد آب و بلند گو به منظور انتخاب و پخش موسیقی مورد علاقه، موجود است. استفاده از تلویزیون با صفحه تخت و سیستم های صوتی چندگانه كه در صورت خاموش بودن همچون آینه عمل می كند و در صورت نیاز می توان آن را روشن کرد و از برنامه های آن لذت برد، از دیگر امكاناتی است كه به تازگی طراحان حمام های لوكس به آن توجه دارند. حتی برای كاهش هزینه ها می توان از تلویزیون های با صفحه های كوچك تر و یا قرار دادن دی وی دی در كابینت هایی كه تعبیه شده است، استفاده كرد.

  استفاده از سنگ در طراحی دکوراسیون حمامی جذاب

  اگرچه چوب یكی از شناخته شده ترین مواد در طبیعت برای طراحی داخلی به شمار می آید، اما امروزه ماده دیگری كه بسیار مورد علاقه طراحان داخلی، به ویژه در طراحی دکوراسیون حمام ها، می باشد سنگ است. سنگ در فضای داخلی بسیاری از خانه ها در سرتاسر دنیا جای خود را باز كرده است. سنگ به گونه ای جذابیت روستایی و احساسی دلپذیر را در هر اتاق و در هر جای خانه ایجاد می كند و می تواند فضایی گرم را با داشتن ظاهری پیچیده ایجاد كند. با قرار دادن سنگ در دیوارها و كف احساسی سنتی اما مدرن در خانه ایجاد می شود و استفاده از آن در دکوراسیون حمام اجازه می دهد كه یك آبگرم واقعی با ظاهری مدرن داشته باشیم

  آینه در طراحی دکوراسیون حمام معجزه میکند

  در طراحی دکوراسیون حمام برای داشتن حمامی زیبا، باید بسیاری از جزییات مانند سینک، وان، دوش، آینه و غیره را مورد توجه قرار داد. در این میان آینه عنصری بسیار مهم است که در طراحی دكوراسیون حمام جایگاه ویژه ای دارد. آیا می توان حمام بدون آیینه را تصور كرد؟ آینه نه تنها در حمام بسیار كارآیی دارد، بلكه باعث درخشش آن نیز می شود. آینه در حمام به نوعی منبع نور به حساب می آید. برخی از چراغ ها در آینه نورشان منعكس شده و فضایی خاص را ایجاد می كنند. در هر سبک طراحی دکوراسیون حمام، نیاز به آینه مناسب همان فضا است. به طور مثال در حمام های كوچك می توان از نصب چند آینه به دو یا سه دیوار بهره جست و این كمک می كند تا فضا بزرگ تر و حمام متفاوت تر و جذاب تر به نظر آید. در صورت استفاده از آینه های بزرگ، باید به این نكته شود كه تمیز كردن و مراقبت كردن آینه های بزرگ به مراتب از آینه های كوچك دشوارتر است. این یك قانون كلی است كه آینه باید تمیز و درخشان باشد.

  رنگ های پاستیلی در طراحی دکوراسیون حمام

  رنگ های پاستیلی، رنگ های ملایمی هستند که با اضافه و كم كردن مقداری رنگ سفید و یا رنگ سیاه بر پایه رنگ های موجود تشکیل می شوند. رنگ پاستیلی تاثیر بسیار زیادی بر روی چشم، ذهن و كلیه ارگانیسم های بدن دارد و باعث بهتر شدن حالت روحی ساکنین و ایجاد حس لذت و آرامش خواهد شد. این رنگ ها نور را منعكس و برای دیوار های اتاق های كوچك پیشنهاد می شوند. رنگ پاستیلی حتما نباید به صورت تك رنگ به کار رود و می توان با تركیب رنگ های آن ها، رنگ های متنوعی را ایجاد نمود و از آن ها به صورت تركیبی نیز استفاده کرد. استفاده از رنگ های پاستیلی در طراحی دکوراسیون حمام ایده ای بسیار عالی است و حمام را به یک بهشت كوچک تبدیل خواهد كرد.

  وان گهواره ای در دکوراسیون حمام

  استفاده از وان هایی به شكل گهواره، ایده ای بسیار آرام بخش و امروزه در دسترس است. این وان از فیبر كربنی سبك و آویزهایی به شكل Hammock ساخته شده است و این طراحی توسط Splinter Functions انجام شده است. طراحی بی نظیر از تلفیق حمام و گهواره، به گونه ای است كه اصلا از لوله استفاده نمی شود و می توان آن را در اتاق و جایی كه تنها یک دریچه خروجی آب تعبیه شده است، نصب كرد. این گهواره از طریق دستگیره های استیل در طرح های متفاوت به دیوار نصب می شود و لایه های متعددی از فیبر كربنی به عنوان عایق حرارتی در قسمت زیرین آن قرار دارد. غوطه ور شدن در آبگرم بهترین تسكین برای استرس در دنیای امروز است كه این طراحی شگفت انگیز به آن رسیده است.

  سقف کشسان در حمام

  استفاده از متریال کشسان با قابلیت چاپ به عنوان دیوارپوش طرح دار و یا در سقف، ایده ای بسیار کارآمد در طراحی دکوراسیون حمام های لوکس می باشد. سقف کشسان، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر در طرح ها و رنگ های متنوع است که شامل پارچه ای سبک وزن از جنس پی وی سی و ریل های مخصوص می باشد. پارچه PVC این نوع از سقف کاذب، به دلیل خاصیت ضد آب خود برای کاربرد در قسمت های مرطوب مانند حمام بسیار مناسب است. تصور كنید زمانی كه در حمام به سر می برید در زیر تاج پوشش درختان قرار گرفته و در تب و تاب آرامش جنگل اطراف خود به سر ببرید. این رویا در طراحی حمام های لوکس به واقعیت مبدل شده است. در این طراحی به طبیعت نیز احترام گذاشته شده است و از مواد طبیعی و پایدار استفاده شده است. چوب از منابع تجدیدپذیر و الیاف بامبو انتخاب شده است. پانل های سقفی نور ملایم را در فضا منتشر می كنند و همه چیز ریتم طبیعت را به خود می گیرد. كف پوش ها و تجربه آب درمانی با قابلیت تنظیم جهت آب، برای هدف قرار دادن نقاط خاصی از بدن و الگوی اسپری آب و تنظیم فشار آن با فشار دادن یک دكمه ساده اعجاز می كند.