برو بالا

  کلاس دکوراسیون تخصصی

  توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۳-۲۵

  5 اشتباه رایج و راه‌حل آن

  اگر همیشه در حیرت هستید که چرا دکوراسیون بعضی از فضاهای خانه باعث احساس خستگی شما می‌شود، چاره و راه‌حل آن ممکن است درست در مقابل چشمانتان باشد! ممکن است این حس ناشی از فضای ناخوشایند یا رنگی که آن را دوست ندارید و یا حتی بالش‌هایی باشد که درست چیده نشده‌اند، مهم نیست چندبار آنها را سازماندهی کرده باشید، در اینجا چند ترفند را که به شما ازین مخمصه نجات خواهد داد معرفی می‌کنیم.

  دیوارهای تاریک شما باید تکانی به خود بدهند

  خاکستری پررنگ، مشکی پرکلاغی و نیلی سیر هیچ وقت رنگ محبوبی نبوده‌اند. اگر حس زیبایی و تأثر این رنگ‌ها شما را وسوسه کرده است و استفاده از آن باعث کوچک جلوه دادن فضا می‌شود، می‌توانید از با این راهکار از شر این مشکل خلاص شوید. نورپردازی خوب و دقیق کلید و ضرورت نمایان ساختن پیچیدگی در رنگ‌های سیر، اشباع و تیره است. منابع نوری بیشتر شما را قادر خواهد ساخت تا محیط و جهت نور را کنترل نمایید. نورپردازی را از پایین و بالا ایجاد کنید و نگذارید کف فضا در تاریکی محو شود. بیاد داشته باشید که هرچه اتاق مملوتر از اثباب و وسایل باشد فضای اتاق تاریک‌تر جلوه خواهد کرد. با حد ممکن از بهم‌ریختگی و وسایل غیرضروری اجتناب کنید. داستایوسفکی در کتابش اینگونه نوشته‌است که "هرچه شب تیره‌تر باشد، ستاره‌ها نمایان‌تر خواهند بود". تصمیم جسورانه شما برای انتخاب رنگ تیره فضا و دیوارها بهانه‌ خوبی است برای استفاده از وسایلی با تناقضات غافلگیرکننده رنگی قوی و پررنگ. دیوارهای تیره را با رنگ‌های پرجلوه و جواهری، چوب‌های طبیعی، فلزات براق و نقش‌های هنری سبز و دراماتیک تزیین کنید.

  قفسه‌های خود را به کلی تغییر دهید

  قرار دادن انواع وسایل تزئینی در دکورهای باز اغلب باعث بهم ریختگی و کم اهمیت جلوه دادن وسایل داخل قفسه می‌شود. برای جلوه وسایل داخل دکور ترتیب بندی خاصی قائل شوید. طبق نظر متخصصان دکوراسیون، ترتیب بندی وسایل داخل دکور باید به این صورت باشد: زیبا، جالب یا بیرون! دکور خود را کاملا خالی کرده و سوالات بله/خیر از خود بپرسید. نیازی نیست که وسایل را بیرون بیاندازید، اما فرصت خوبی‌است که وسایل را خوب و بد کنید. در دکوری که در این عکس می‌بینید به خوبی از فضای موجود برای بیشتر جلوه دادن اثباب و وسایل استفاده شده است. هنگامی که وسایل انتخابی داخل دکور ار به وسایلی که زیبایی و معنایی خاصی دارند کاهش می‌دهید، جلوه آنها را در دکور بیش از پیش خواهید کرد. شاید نیاز باشد که دیواره‌های داخلی دکور و قفسه را برای تاکید بر شکل و رنگ دلربای وسیله‌ای که در آن طبقه قرار دارد رنگ کنید؛ وسایل سفید در سایه‌های تیره واقعا جلوه فریبنده‌ای دارند. از پیش زمینه‌های رنگارنگ اجتناب کنید چراکه باعث عدم تمرکز بیننده می‌شود. بجای چیدن ردیفی کتابها پشت سرهم، بعضی از آنها را در طبقه‌های کوچک روی هم بگذارید، از عناوین و ستون های جذابی استفاده نمایید که با نمای دکور شما سازگار باشد.

  مبلمان‌تان رنگ روشنی و جذابی دارد اما استفاده از آن تقریبا غیر ممکن است

  اگر حیوان خانگی در خانه دارید یا حتی خودتان ریزش موی زیادی دارید مبلمان روشن را فراموش کنید! پارچه را کاملا تمیز نمایید. فراموش نکنید که هیچ چیزی لکه ناپذیر نیست و این موضوع فقط بستگی به نوع پارچه دارد. فرمولاسیون‌های جدیدی تازه وارد بازار شده است که در بافت پارچه نفوذ کرده و باعث می‌شود مایعات و گرد خاک به راحتی از روی پارچه حذف شود. اسپری‌های آئورسل راه حل موقتی هستند، اما این کار فقط روی سطح را پوشانده و پس از اولین تمیزکاری پوششان از بین می‌رود. اینجاست مبل‌های راحتی بهترین گزینه هستند که می‌توان آنها را با چند کوسن کوچک و بزرگ پر کرده و از ریسک کثیف شدن خود کاناپه را کمتر کنید! راه حل دیگر انتخاب رویه‌ی مبل است که به راحتی قابل شستشو باشد. اگر دوست ندارید از رویه‌ی مبلی استفاده نمایید، باید مبل را مرتب با جارو‌های ضدلک تمیز نمایید. هنگامی که مایعات روی مبل ریخته شد، روی آن دستمالی بیاندازید تا آب اولیه جذب شود سپس آن را با سشوار خشک کنید و هیچ وقت لکه را با دستمال به روش معمول پاک نکنید.

  چیدمانتان مانند کارگاه‌های تابلو است

  برای چیدن عکس‌ها و مدل گل و بوته‌ای روش دلربایی است. عکس ها پرتره‌های کوچکی از شخصیت شماست، اگر درچیدن آنها تخصص خاصی ندارید به نکات زیر توجه کنید. با شئی لنگر مانند مثل لوستر شروع کنید و چینش را برمبنای آن انجام دهید. عدم چینش متقارن باعث می‌شود چینش‌تان از خشکی و رسمیت درآید. در بافت و شکل تضاد ایجاد کنید و با طرح و رنگ و حالت ارتباط برقرار کنید. در این چینش زیبا، گوشه‌ها با منحنی‌ها در تضاد است، بافت‌های براق با مات همسو شده و پالت‌های سیاه با سیاه را با صحنه هماهنگ می‌کند. این چیدمان نامتقارن است اما با توجه به چینش دقیق، هنوز هم حس تعادل خود را داراست. بهترین خصوصیت این نوع چیدمان این است که توجه بیننده را برای دیدن از فاصله نزدیک‌تر جلب می‌نماید.

  اتاق نشیمن‌تان دوستانه به نظر نمی‌رسد

  همیشه قصدمان این است که مهمان از فضای عمومی خانه حیرت زده شود، اما اغلب سبک و شیکی اولویت بیشتری بر راحتی برایمان دارد که منجر به ایجاد اتاقی رسمی شده که برای اتاق نشیمن خشک و ناخوشایند است. چه کاری باید انجام دهیم. این مشکل ممکن است ناشی از چگونگی چیدن اثباب و وسایل باشد. مبلمان باید به نحوی چیده شده باشند که افراد را تشویق به تعاملات اجتماعی و گفتگو کند. هنگام تصمیم گیری برای این که مبلمان را در کجای خانه قرار دهید، اینگونه تصور کنید که افرادی که روی آن می‌نشینند باید بایکدیگر ارتباط و گفتگو داشته باشند. به جای جداسازی مبلمان پذیرایی از نشیمن که افراد را در مرکز خانه تنها قرار دهد، مبلمان درحدی به هم نزدیک کنید که افراد را تشویق به گفتگو کند. هیچ چیز به اندازه شوخ طبعی باعث حس راحتی مهمان در مهمانی نمی‌شود، بنابراین از اصل غافلگیری در فضای نشیمن استفاده نمایید. برای مثال، هیج کس دوس ندارد که زرافه‌ای را که کلاهی به سر دارد و فضای زیادی اشغال می‌کند را در نشیمن قرار دهد، اما این کار باعث شکستن یخ مهمانان خواهد شد.