برو بالا

  • معماری در فضاهای برزخی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

   مکان هایی که در انتظار هستیم، یا زمان را می گذرانیم، ساختارها و سازه هایی با معماری خوب اهمیت پیدا می کنند. در اتاق های انتظار در فرودگاه ها، دفاتر دولتی و یامطب پزشکان در مکان هایی که به آن می گریزیم تا کار نکنیم و در مکان هایی که با استفاده از تکنولوژی جدید یا تکنیک های مدیتیشن باستانی برای رسیدن به خود ایجاد نموده ایم، مرزها نقش پیدا می کنند. ما بیشتر وقت خود را در چنین فضاهایی صرف می کنیم. آنها عالم بین جهنم واقعیت روزمره و بهشتی از فضای اجتماعی مجازی هستند. معماری این فضاهای نسبتا آزاد چگونه است و چطور بایدآنها را طراحی کنیم؟ این فضاها راجع به آینده معماری چه چیزی به ما می گویند؟

  • هدف از طراحی داخلی چیست؟

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

   طراحی داخلی، هنر بهینه سازی فضا به منظور بهبود سطح کیفی زندگی، در پرتو اصلاح و شکل دهی به فضای داخلی می باشد. ایجاد هماهنگی و تعادل در فضای محیط داخلی و استفاده بهینه از این فضا، با کمک طراحی داخلی به بهترین نحو ممکن می شود. قسمت عمده ای از زمان و عمر هر آدمی در محیط های داخلی طی می گردد. نقش این محیط و تاثیر گذاری فضا بر روی روح و روان افراد یکی از موارد انکار ناپذیر به شمار می رود. برخورداری از فضایی دلنشین و آرام، راحتی و آرامش را برای افراد با خود به ارمغان می آورد. روحیه آنها نیز در راستای این امر افزایش چشمگیری پیدا می کند. طراحی داخلی نیازهای افراد در این زمینه را پاسخگو بوده و تا میزان قابل توجهی آنها را برطرف می سازد. طراحی فضای داخلی مناسب، ضمن بخشیدن روح تازه به محیط، به طور مستقیم هم بر انجام فعالیت های روزمره تاثیر می گذارد. اثر گذاری آن بر شخصیت افراد را نیز نمی توان نادیده گرفت.

  • دکوراسیون آرامبخش در محیط کار

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

   همه ی ما روزانه ساعات زیادی را در محل کارمان به سر می بریم. نمی توانیم نسبت به جایی که مفیدترین ساعاتمان را در آن می گذرانیم، بی تفاوت باشیم. وقتی وارد برخی از ادارات می شویم بامیزهای بهم ریخته، سیستم های کثیف، شیشه های پر از لک و یک محیط خسته کننده رو به رو می شویم. واقعا باید برای محیط کارمان فکر بکنیم. این همه هزینه و فکر که برای اتاق های خانه می کنیم و باید هم چنین باشد، در حالیست که بیشتر آقایان و حتی برخی خانم ها فقط ساعت های پایانی روز خود را در خانه می گذرانند. نمی توان یک دستور العمل واحد برای دکوراسیون محل کار در نظر گرفت زیرا شغل های گوناگون دکوراسیون های مختلف را می طلبد. مثلا کسی که در مطب کار می کند با کسی که در یک تعمیرگاه اتومبیل کار می کند، به روش های مختلف باید محل کار خود را زیبا و آرام بخش کنند. اینکه کار ما در یک بایگانی است، دلیل نمی شود به شلوغی و خشکی محیط عادت کنیم. رنگ ها در هر جا می توانند حضور داشته باشند و نظم هم یکی از موضوعاتی است که در یک صافکاری ماشین هم می تواند حال افردی که آنجا کار می کنند را خوب کند.

  • ۷ ترفند برای خلق خانه ای ایده آل با موکت

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

   تعجب نکنید چون کلید زیبایی خانه شما زیر پای شماست! پوشش کف ساختمان، چه از نوع فرش باشد، چه موکت و چه پوشش های دیگر، تاثیر بسیاری در زیبایی فضا و دکوراسیون داخلی محیط خانه شما دارد. شاید شما اخیرا توجه تان به کف اتاق و آنچه زیر پایتان می گذرد جلب شده باشد. ببینید که موکت خانه شما از مد افتاده و یا از مدل فرش اتاق خود خسته شده باشید و پول کافی برای فرش جدید نداشته باشید. یکی از بهترین گزینه ها برای شما خرید موکت است اما اینکه چه موکتی با چه کیفیت و چه وضعیتی بخرید حائز اهمیت است. بازار فروش موکت در ایران بسیار متنوع و گسترده است. شرکت های مختلف تولید کننده روزانه سطح گسترده ای از انواع موکت را زیر پای مشتریانشان فرش می کنند اما قبل از خرید شما لازم دارید تا مزیت موکت و کاربرد مناسب موکت در فضا آگاه باشید. اگر شما متخصص طراحی داخلی و دکوراسیون هستید، فروش موکت به عنوان یک رویه مقرون به صرفه و زیبا یکی از پیشنهاد های جذاب شما برای مشتریانتان خواهد بود به شرط آنکه در انتخاب موکت مناسب به آنها به بهترین وجه کمک کنید. در فضاهایی مثل هتل ها، استفاده از موکت های هتلی مخصوص کاربرد اصلی در پوشش کف ها دارد. طرح و نقش های مجلل با قیمت های مناسب برای چنین استفاده هایی ضروری است. در ادارات فضای کف اتاق لازم است اتمسفر رسمی و اداری را منتقل کند لذا موکت اداری مخصوص یا موکت تایل متناسب با فضا در عین زیبایی این مزیت را همراه خواهد داشت.

  • طراحی یک دفتر کار فوق العاده

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۶

   دفتر معماری MONOARCHI یک شرکت جوان و نوپا در شانگهای می باشد که به تازگی فضای اداری و آتلیه خود را در یک آپارتمان قدیمی به اجرا رسانده است. این دفتر معماری در محل سابق اسناد فرانسه در شهر شانگهای واقع شده که در صد سال گذشته محل قرارگیری دفاتر اداری کمپانی های خارجی بریتانیایی و اسپانیایی در این محل بوده است. لذا حفظ برخی ویژگی های تاریخی و ترکیب دفتر معماری در کنار محله های مسکونی، نیازمند برخی تدابیر لازم الاجرا بود.

  • سقفی که فضای بیرون را به داخل دعوت می کند

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۶

   دفتر طراحی Partners by Design با کمپانی Arktura، در طراحی پروژه دفتر جدید 62000 فوت مربعی Mead Johnson Nutrition در آمریکای شمالی و در شیکاگو همکاری کرده اند تا یک سقف ارگانیک آکوستیک سفارشی بسازند. طرح این سقف کمک می کند فضای بیرون به داخل بنا آورده شده و زیبایی طبیعی با عملکرد تلفیق بشود. این رویکرد کیفیت فضا را بهبود بخشیده در عین حال که بنا کماکان بیانی شاخص نسبت به محیط اطراف خود دارد.

  • چند مورد از محبوب ترین سالن های غذاخوری

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۶

   آیا به دنبال ایجاد یک اتاق سطح بالای الهام گرفته از نواحی ساحلی هستید؟ آیا می خواهید یک گوشه آشپزخانه خود را مجددا و این بار برای میزبانی میهمانان شام خود طراحی کنید؟ شما می توانید روش طراحی اتاق های غذاخوری با این سبک ها در بیابید. در این جا 10 اتاق غذاخوری محبوب معرفی شده اند که بر اساس تعداد دفعات بازدید و خیره سازی عکس ها در ماه های اخیر مرتب شده اند. در بخش نظرات به ما بگویید که کدام یک از موارد فضای محبوب شما برای میزبانی یک میهانی شام است؟

  • نکاتی در طراحی دکوراسیون حمام های لوكس

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۵

   صاحب خانه ها به دنبال تغییر نقشه حمام برای افزایش راحتی و امكانات آن می باشند. از حمام به عنوان یک پناهگاه و همچنین مكانی برای استراحت، ریلكس كردن و گرفتن انرژی از آب تعبیر می شود. امروزه لوكس بودن به بیش از تنها یک سبک تعبیر می شود. بسیاری از مواد لوكس در طبیعت مثل الماس، طلا و مرمر بسیار با دوام می باشند و دارندگان خانه های لوكس در پی استفاده از این مواد در متریال خانه خود می باشند. از آنجایی كه طراحان بزرگ خانه های مجلل به دنبال افزودن راهی برای آرامش بیشتر در این خانه ها و رضایت صاحبان آن ها هستند، توجه زیادی به طراحی دکوراسیون حمام خانه های لوکس دارند كه مطالعه آن ها خالی از لطف نمی باشد. استفاده از رنگ درمانی، این امكان را می دهد كه با استفاده از جت، گرداب آب های معدنی به طور مستقیم وارد حمام گردد و راه خود را به حمام باز كند. استفاده از ارتعاشات صوتی، یکی از راه های ایجاد فضایی مدرن در حمام است. به طوری که در محیط حمام ارتعاشات صدا فرستاده می شود تا در نهایت با آرامشی عمیق بتوان ماساژ آبگرم را تجربه كرد. استفاده از دوش های خاص اسپری بدن بر روی دیوار و سقف، كه در موارد هوشمند توسط كنترل الكترونیكی به کاربر اجازه کنترل درجه حرارت، موسیقی، بخار و كلیه موارد را می دهد، باعث یک استراحت آرامش بخش بعد از تنش های جسمی و ذهنی می شود و نتیجه درمانی جالبی است كه در حمام های شخصی اتفاق می افتد. در بسیاری از حمام های لوكس، كنترل ضد آب و بلند گو به منظور انتخاب و پخش موسیقی مورد علاقه، موجود است. استفاده از تلویزیون با صفحه تخت و سیستم های صوتی چندگانه كه در صورت خاموش بودن همچون آینه عمل می كند و در صورت نیاز می توان آن را روشن کرد و از برنامه های آن لذت برد، از دیگر امكاناتی است كه به تازگی طراحان حمام های لوكس به آن توجه دارند. حتی برای كاهش هزینه ها می توان از تلویزیون های با صفحه های كوچك تر و یا قرار دادن دی وی دی در كابینت هایی كه تعبیه شده است، استفاده كرد.

  • نکاتی کوچک اما تاثیراتی شگفت انگیز

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۵

   گاهی فضاهای داخلی نیاز به تغییر دکوراسیون داخلی دارند. ممکن است شما احساس کنید سبک خانه تان قدیمی شده است و یا آنکه سلیقه شما تغییر کرده باشد؛ بازسازی اتاق های خانه یک راه عالی برای شروع تازه شدن است. هرچند برای اکثر ما فراهم کردن هزینه طراحی مجدد کامل همیشه امکان پذیر نیست، حتی اگر نیاز به بروزرسانی طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیاد باشد. با توجه به اصولی که طراحان دکوراسیون داخلی رعایت می کنند، سعی کردیم بهترین نکات در مورد تغییرات کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی که تاثیرات بیشتری دارند را با شما به اشتراک بگذاریم. مطلب پیش رو به آموزش این موضوع می پردازد که چگونه با کمترین هزینه از حساب بانکی می توانیم بیشترین تاثیر را بر دکوراسیون داخلی منزل بگذاریم.

  • اهمیت خطوط دید در طراحی داخلی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۲

   اغلب هنگامی که مبانی طراحی داخلی مورد بحث قرار می گیرد شما در مورد مفاهیمی نظیر تعادل و تضاد می شنوید. هرچند این اصول برای یک طراحی داخلی موفق حیاتی هستند ولی ما فکر می کنیم موضوع دیگری وجود دارد که کمتر به آن توجه می شود و آن ” خطوط دید ” است. ممکن است خطوط دید متداول ترین موضوع نباشند اما در اینجا ما به این مبحث می پردازیم که خطوط دید همان چیزی هستند که کمک می کنند تا در نهایت یک طراحی داخلی براستی جذاب و مجزا از طراحی های دیگر شود.

  • نقش پرده در دکوراسیون داخلی

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۵-۰۲

   یک تکه پارچه که برای جلوگیری از ورود نور یا کم‌نور کردن محیط داخلی ساختمان و همچنین برای رعایت حریم داخل منزل استفاده می‌شود. برای انتخاب نوع پرده، به عنوان عنصر تاثیرگذار دکوراسیون، باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. انواع مختلفی از پرده بر حسب رنگ و طرح، سبک و جنس پارچه وجود دارد. در انتخاب روش نصب انواع پرده پنجره، محل کاربرد، مانند پرده آشپزخانه، پرده پذیرایی و پرده اتاق خواب، نیز باید در نظر گرفته شود.

  • دکوراسیون بر اساس سبک معاصر

   توسط بنای برتر ۱۳۹۸-۰۴-۰۶

   از نظر عملی، طراحی معاصر ریشه در زمان حال دارد اما در معنای لغوی و ثانویه در نقطه مقابل دکوراسیون سنتی قرار می‌گیرد. پروفیل‌های صاف به جای تزیینات، پارچه‌های تک رنگ یا ظریف بافت به جای چاپ‌های رنگی و وسایل تزئینی کم بجای کالکشن‌ها و وسایل بزرگ از خصوصیات این سبک است. با وجود اینکه این سبک گرما و صمیمیت سبک‌های سنتی را ندارد اما آنقدر سرد نیز که از مزه بیافتد. شاید اغلب کلمات معاصر و مدرن را بجای هم بکاربرده باشید و یا حتی از زبان متخصصان شنیده باشید اما این دو یکسان نیستند. سبک مدرن به طراحی‌های خاصی گفته می‌شود که از اوایل قرن 20 باب شد و از قوانین خاص و محکمی پیروی می‌کند اما سبک معاصر نسبت به سبک مدرن انعطاف‌پذیرتر بوده و در آن بسیاری از قوانین را می‌توان شکست.